Giriş

https://www.patreon.com/enginarik sayfamıza da uğrayın!

Yeni eklenenler

 • Türkiye'deki Psikoloji Bölümleri Akademik Değerlendirmesi 2017 (tek rapor halinde) Türkiye'deki Psikoloji Bölümleri Akademik Değerlendirmesi 2017 tek rapor halinde burada https://gum.co/Gsoll
  Posted Feb 23, 2018, 4:10 PM by Engin Arik
 • Bölüm değerlendirmeleri 2017 sonuçları Bölüm değerlendirmeleri 2017 sonuçlarını (kısmen) görmek için soldaki BÖLÜM DEĞERLENDİRMELERİ sekmesine tıklayabilirsiniz. Rapor önümüzdeki haftalarda hazır olacak. 
  Posted Feb 4, 2018, 11:04 AM by Engin Arik
 • Basında psikoloji
  Posted May 11, 2018, 12:38 PM by Engin Arik
 • Kısa seminer: Makale yazarken nelere dikkat edilmeli https://vimeo.com/ondemand/makaleyazarkendikkatPromo code: mak17
  Posted Dec 11, 2017, 8:56 AM by Engin Arik
 • Türkiye'deki Psikoloji Bölümleri Akademik Değerlendirmesi 2017'yi yapacağız Bu sene 5. yılı olan Türkiye'deki Psikoloji Bölümleri Akademik Değerlendirmesini hep birlikte yapacağız.
  Posted Oct 28, 2017, 5:15 PM by Engin Arik
Showing posts 1 - 5 of 17. View more »

Bu websitesinde Türkiye'deki psikoloji bölümleri (lisans programları), psikoloji yükseklisans ve doktora programları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Ayrıca, psikoloji alanında ve psikologlar için akademik ve akademik olmayan iş ilanlarına erişebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra Türkiye'deki psikologlar tarafından yayınlanan bilimsel eserlere ulaşabilirsiniz. 

Bu websitesi Engin Arık (Doç. Dr.) tarafından hazırlanmakta olup, 16 Haziran 2016'dan beri yayındadır. Websitesi içeriği atıf vermeden / referans göstermeden / kaynak belirtilmeden kullanılamaz. 

Sitenin tanıtım videosu:e-posta: enginarik@enginarik.com 

© Engin Arık, Ph.D.

Psikoloji
 insan ve hayvan davranışları ile bilişsel süreçleri inceleyen bir sosyal bilim dalıdır.

Psikolog <-- YÖK tarafından tanınan (veya ÜAK tarafından denkliği verilmiş) üniversite psikoloji bölümleri mezunlarına denir.

Uzman Psikolog <-- Psikoloji yükseklisans programlarından birisinden mezun olan kişiye denir. Genel olarak uzman psikolog veya özel olarak Klinik Psikoloji yükseklisansını tamamlamış kişilere klinik psikolog, Gelişim Psikolojisi yükseklisansını tamamlamış kişilere gelişim psikoloğu vb. gibi.

Psikolog Doktor <--  Psikoloji doktora programlarından birisinden mezun olan kişiye denir. Bazen Doktor Psikolog da denir. Uzmanlar gibi Klinik Psikoloji doktorasını tamamlamış kişilere Klinik Psikolog Doktor, Gelişim Psikolojisi doktorasını tamamlamış kişilere Gelişim Psikolojisi Doktoru vb. gibi.