iş ilanları‎ > ‎

akademikSon güncelleme tarihi: 13 Mayıs 2018


İş ilanı vermek için bana e-posta gönderiniz lütfen: 
enginarik@enginarik.com


Bu sayfada akademik ve akademik olmayan / alana yönelik çeşitli iş ilanlarını bulabilirsiniz.T.C. Resmi Gazete ilanları - Öğretim üyesi ve psikoloji ile ilgili akademik iş ilanları (bunlara başvuru 15 gün içinde yapılması gerektiği için tarihlere dikkat ediniz):


10 Mayıs 2018 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında lisans; klinik ya da uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak; bilişsel-davranışçı terapi uygulamaları konusunda alanda deneyim sahibi olan açıklamasıyla 1 Dr Öğrt. Üyesi ilanı vermiş.

9 Mayıs 2018 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak açıklamasıyla 1 Dr Öğrt. Üyesi ilanı vermiş.

9 Mayıs 2018 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji veya Psikiyatri alanında doçentliğini almış olmak açıklamalarıyla 2 Prof ve 2 Doç ilanı vermiş.

2 Mayıs 2018 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında 1 Doç ilanı vermiş.

2 Mayıs 2018 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Psikoloji bölümü Doçentliğini Klinik Psikoloji alanında almış olmak. Klinik Psikoloji alanında çalışmalar yapıyor olmak.Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dilde Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak açıklamasıyla1 Prof. ilanı vermiş.
  YÖK Akademik Kadro ilanları:
Süreli ilanlar (süresine dikkat ediniz)


13 Mayıs 2018:

Sayin Liste Uyeleri,


Doktora derecesi Gelişim ya da Deneysel/Bilişsel Psikoloji alanlarından olan öğretim üyeleri (Dr. Öğr. Üyesi) ya da doktoralı öğretim görevlileri ile Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde önümüzdeki Güz dönemi itibariyle birlikte çalışma olasılıklarını değerlendirmek istiyoruz. Bu koşullara uyan ve birlikte çalışma arzusunda olan öğretim elemanlarının dogan@kokdemir.info adresine kendilerini tanıtan bir CV göndermeleri yeterli olacaktır. Bütün başvurular sadece bölüm içinde değerlendirilecek ve üçüncü kişilerle / kurumlarla paylaşılmayacaktır.

Bu mesajı ilgileneceğini düşündüğünüz kişi ve listelerle paylaşabilirsiniz.

Sevgiler, iyi çalışmalar.

-------------------------------------------------------------------
Prof. Dr. Doğan Kökdemir
Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Bağlıca Yerleşkesi, Eskişehir Yolu 20. km
06810 Ankara

Tel: 0 (312) 246 66 66 / 6631
Faks: 0 (312) 246 66 30


26 Nisan 2018:

Değerli liste üyeleri,


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde istihdam edilmek üzere psikolojinin tüm alt alanlarında (bilişsel psikoloji alanı hariç) tam zamanlı öğretim üyeleri (doktor öğretim üyesi, doçent veya profesör) aranmaktadır. Öğretim üyelerinin bu duyurunun ekinde gönderilen atama kriterlerini karşılıyor olması gerekmektedir.

 

Adaylardan, bir akademik yıl içerisinde alanlarında lisans düzeyinde dersler vermeleri, üniversite dışı fonlarla (TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi) desteklenen bilimsel araştırma projelerine katılmaları ve lisans bitirme projelerini yönetmeleri (sadece tercih eden öğrenciler için) beklenmektedir.

 

İlgilenen adayların,

1)    Özgeçmişlerini ve

2)    Araştırma planı ve eğitim planı başlıkları altında geleceğe yönelik akademik planlarını anlattıkları bir dökümanı

21 Mayıs 2018 tarihine kadar natalay@etu.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur. Tüm başvurular gizli tutulacaktır.

 

TOBB ETÜ, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2003 yılında kurulmuştur. TOBB ETÜ'de, her öğrenim yılı, Güz, Bahar ve Yaz olmak üzere üç eşit dönemden oluşmaktadır. Bunun amacı, öğrencilerin lisans derecelerini almadan önce elde edecekleri staj deneyiminin süresini artırmaktır. TOBB ETÜ’de tüm öğrenciler mezun olmadan önce 3 defa ortak eğitime gider ve toplam 1 yıla yakın staj deneyimiyle mezun olur.

 

TOBB ETÜ Psikoloji Bölümü 2013 yılında öğrenci almaya başlamıştır ve kurulduğu günden itibaren lisans yerleştirme sonuçlarına göre en iyi %10’luk dilimdeki öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. TOBB ETÜ Psikoloji Bölümü’nün eğitim dili %30 İngilizce’dir. Bölümün, bir gözlem görüşme laboratuvarı ile iki deney odası ve bir araştırma alanından oluşan bir deneysel psikoloji laboratuvarı bulunmaktadır.

 

Bu konu ile ilgili sorularınızı natalay@etu.edu.tr adresine yönlendirebilirsiniz.

 

Saygılarımla,

Dr. ​Didem Kadıhasanoğlu​

TOBB ETÜ Psikoloji Bölümü adına
18 Nisan 2018:

Öğretim Üyesi İş İlanı, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul:

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2018-2019 akademik yılı için öğretim üyesi alımı yapmak istemektedir. Psikolojinin tüm alanlarından gelecek başvurulara açıktır. Bilişsel, deneysel, sosyal ve örgütsel psikoloji alanları öncelikli olarak tercih edilecektir. Başvurular tez aşamasında olan doktora derecesi adaylarına da açıktır.

Öğretim üyesinden beklenen, lisans ve lisansüstü düzeyde ders verebilme (ders verme deneyimi öncelik sebebidir), öğrencilerin akademik danışmanlığını yapabilme, süpervizyon verebilme ve bağımsız araştırma yürütebilme faaliyetleridir. Adaylar akademik bir sunumdan oluşan bir iş görüşmesine davet edilecek, öğretme becerileri ve araştırma üretkenlikleri üzerinden değerlendirilecektir.

Üniversite ve bölüm hakkında kısa bilgi:

Yeditepe Üniversitesi Türkiye’deki en eski ve en büyük vakıf üniversitelerinden biri olup, öğrencilerine hayatın her alanında araştırmacı, yenilikçi, iyi donanımlı, teknoloji araçlarını iyi kullanan ve dünyada olup bitenden haberdar olan nitelikte bir eğitim vermeyi amaçlar. Yeditepe Üniversitesi 64 bölüme ve 107 lisansüstü programa ev sahipliği yapan bir eğitim kurumudur. Öğretim dili İngilizce’dir. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2004 yılından bu yana eğitim vermekte olup, Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı da 2018 Güz döneminde eğitime başlayacaktır.

Başvuru için iletişim:

İlgilenen adaylar özgeçmişlerini, ders ve araştırma ilgi alanlarını, üç referans isimle birlikte Bölüm Başkan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Sohtorik İlkmen’e yasemin.ilkmen@yeditepe.edu.tr adresinden gönderebilir.


Open Rank Psychologist Yeditepe University, Istanbul:

The Department of Psychology at Yeditepe University invites faculty applications (rank open) for the academic year 2018-2019.  Applicants in any area of specialization of psychology will be considered but those with a Ph.D. in cognitive, social, experimental and organizational psychology will be preferred.  Ph.D. candidates, who completed all required course work and comprehensive exams except their dissertations, are also welcome.

The faculty members will be expected to teach undergraduate and graduate courses, supervise and mentor graduate and undergraduate students, and build an independent research program. The applicants will be invited to an academic job talk to demonstrate their potential for excellence in teaching and research productivity.  

Brief information about the university and the department:

Yeditepe University is one of the largest private universities in Turkey which aims to educate students from all walks of life to become inquisitive, innovative, well-equipped with technological skills, and well-acquainted with world culture. Yeditepe houses 64 undergraduate and 107 graduate programs. The language of instruction is English. Yeditepe University Department of Psychology was founded in 2004 and Master’s Program in Clinical Psychology will start in 2018-Fall.

Contact for application:

Please send a CV, including a description of teaching interests and the names of three referees to Acting Department Chair Asst. Prof. Yasemin Sohtorik İlkmen at yasemin.ilkmen@yeditepe.edu.tr.

7 Mart 2018:


Sevgili grup üyeleri,

Yeni kurulacak bir Psikoloji Bölümü için psikolojinin herhangi bir alanında doktora derecesini almış Doktor psikolog, doçent ya da profesör  ünvanlarınlarında öğretim üyesi aranmaktadır. İlgi duyan akademisyen arkadaşların benimle iletişim kurmasını rica ederim.

Saygılarımla,

Aysın Turpoğlu Çelik


21 Şubat 2018:


Değerli academia üyeleri,

Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde Güz 2018-2019 akademik yılına istihdam edilmek üzere uygulamalı psikoloji alanında (ör. klinik, nöropsikoloji, endüstriyel) tam zamanlı doktora ünvanına sahip 2 kişilik münhal açılacaktır. 

İlgilenen adayların özgeçmişlerini shenelhusnu.raman@emu.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur.

Kıbrıs'tan sevgi ve saygılarımla,

Şenel Assoc. Prof. Dr. Senel Husnu Raman
Department of Psychology
Faculty of Arts and Science
Eastern Mediterranean University
Famagusta, North Cyprus12 Ocak 2018:


Sayın Liste Üyeleri,


Altınbaş (İstanbul Kemerburgaz) Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne Gelişim, Sosyal, Deneysel, Endüstri/Örgüt, veya Klinik alanında olmak üzere Yardımcı Doçent alınması planlanmaktadır.
İlgilenen adayların 19 Ocak’a kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

2011’den beri Mahmutbey’de bulunan üniversitemiz, 2018 Temmuz ayında Gayrettepe’ye taşınacaktır.

Saygılarımla bilgilerinize sunarım.

http://en.kemerburgaz.edu.tr/tr/insan-kaynaklari/akademik-pozisyonlar


Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar
Psikoloji Bölüm Başkanı
Altınbaş Üniversitesi 
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi


11 Ocak 2018:


Sayın Meslektaşlarım,


Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü olarak önümüzdeki dönem (Bahar 2018) yarı zamanlı olarak psikolojiye giriş servis dersi (Psyc 100-Introduction to Psychology) verebilecek bir yada iki yarı-zamanlı okutman aramaktayız. 

 

Başvuran adayların bilişsel, sosyal yada gelişimsel psikoloji alanında doktora derecelerini tamamlamış olmaları ve üniversite düzeyinde ders verme deneyimlerinin olması beklenmektedir. Bilkent Üniversitesi'nde eğitim dili (ders anlatma, sınav ve ödev dahil) İngilizce'dir.

 

Başvurular geldikçe değerlendirilecek, ve pozisyonlar dolduğunda arama süreci tamamlanacaktır. 

 

Başvurmak isteyen adaylar bir niyet mektubu ve CV'leri ile bölüm başkanı Dr. Timothea Toulopoulou (ttoulopoulou@bilkent.edu.tr) ile iletişime geçebilirler. Başvuru belgelerinin İngilizce olması beklenmektedir. 


Teşekkür ederim,

Hande Ilgaz

---

Hande Ilgaz, PhD

Assistant Professor & Associate Chair
Psychology Department
Bilkent University
060800, Bilkent
Ankara-TURKEY


16 Aralık 2017:


Sayın liste üyeleri,


İstinye Üniversitesi Psikoloji Bölümü, öğretim üyesi kadrosunda (Professör, Doçent, veya Yardımcı Doçent) görevlendirmek üzere psikolojinin tüm alanlarından öğretim elemanları aramaktadır. 

İlgilenenlerin özgeçmişlerini makyunus@istinye.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur.

Yrd. Doç. Dr. Miray Akyunus
İstinye Üniversitesi 
Psikoloji Bölüm Başkanı

Not: Bu duyuruyu ilgili kişiler ve listelerle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.


23 Kasım 2017:


Bana gelen bir duyuruyu paylaşmak istedim. 

Erzurum Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü yeni öğretim üyeleri almayı planlıyormuş. Doktorasını Psikoloji alanından olan Yardımcı Doçent adayları ile iletişim kurmak istiyorlar. İlgililer Fakülte sekreteri Adem Ağırman ile bağlantıya geçebilirler.

E-posta: a.agirman@erzurum.edu.tr


​Saygılarımla,

-- 
Engin Arik, Ph.D.25 Ekim 2017:

Merhaba,


Sabancı Üniversitesi Psikoloji programı -öncelikli olarak, nöropsikoloji ve/veya gelişim alanlarında çalışan- tam zamanlı öğretim üyesi arıyor. 

İlgili ilanı ve detayları şurada görebilirsiniz. 

İletişim ve sorular için: caglaaydin@sabanciuniv.edu 

Teşekkürler,
İyi çalışmalar,

Çağla Aydın
Sabancı Üniversitesi
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi


19 Ekim 2017:

Merhaba,

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü bilişsel bilim alanında çalışan öğretim üyesi arıyor. İlgilenenler için ilan ekte. Sorularınız için Dr. Alper Açık (alper.acik@ozyegin.edu.tr) veya Dr. Emrah Aktunç (emrah.aktunc@ozyegin.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz...

Teşekkürler...


Dr. Emrah Aktunç
Yardımcı Doçent
Özyeğin Üniversitesi


19 Ekim 2017:

Sayin Liste Uyeleri,

Baskent Universitesi Psikoloji Bölümü (http://psk.baskent.edu.tr/) olarak, 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Döneminden itibaren birlikte calisabileceğimiz Yardimci Docentler aramaktayiz. Doktorasi psikoloji alanindan olmak sartiyla, “Klinik Psikoloji”, “Gelisim Psikolojisi” ya da “Bilissel Psikoloji” alanlarinda calisan adaylarin ön degerlendirme icin psk@baskent.edu.tr adresine özgecmislerini iletmelerini rica ediyoruz. Baskent Universitesi’nde Yardimci Docent olabilmek icin gerekli olan asgari sartlara http://www.baskent.edu.tr/mevzuat/yonetmelik-yonerge/atama-yukseltme.pdf adresinden ulasabilirsiniz. Basvurular gizli tutulacaktir.

Sevgiler, iyi calismalar.

Not: Bu mesaji ilgili listelerle paylasabilirsiniz.

-------------------------------------------------------------------
Prof. Dr. Doğan Kökdemir
Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Bağlıca Yerleşkesi, Eskişehir Yolu 20. km
06810 Ankara


17 Ekim 2017:

Değerli Akademia üyeleri,

 

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Bilişsel Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Endüstri/Örgüt Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi ve Klinik Psikoloji alanlarında tercihen ileri düzey istatistik ve araştırma yöntemleri derslerini verebilecek öğretim üyeleri istihdam edecektir. İlgilenen adaylar özgeçmişlerini Reyhan Diker’e gönderebilirler: reyhan.diker@ozyegin.edu.tr

 

Saygılarımla,

Yrd. Doç. Dr. Ayfer Dost Gözkân

Psikoloji Bölüm Başkanı

Özyeğin Üniversitesi

Tel: 0(216) 564 9209

www.ozyegin.edu.tr


13 Ekim 2017:

Faculty positions in Psychology at Koç University https://cssh.ku.edu.tr/wp-content/uploads/sites/7/2017/10/PSYC-ad-_-for-2018-Fall.pdf


13 Ekim 2017:

Full-Time Faculty Position in Psychology at Sabancı University http://sabanciuniv.edu/en/node/1409


12 Ekim 2017:

Değerli liste üyeleri, 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yardımcı doçent doktor olarak istihdam edilmek üzere öğretim üyesi ilanına çıkılmıştır. İlanın detaylarını www.omu.edu.trduyurular kısmında bulabilirsiniz. 

Kadrolardan birisi doğrudan doğruya klinik psikoloji alanına yönelik olup diğer kadro klinik psikolojinin yanı sıra deneysel psikoloji, gelişim psikolojisi ve sosyal  psikoloji alanlarından başvurulara açıktır. 
  
İlgilenenler için 15 günlük başvuru süresinin başladığını belirtmek isterim. 

Saygılarımla 

Murat Kurt


11 Ekim 2017:

Değerli liste üyeleri,

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde istihdam edilmek üzere klinik psikoloji, gelişim psikolojisi ve sosyal psikoloji alanlarında tam zamanlı öğretim üyeleri (Yardımcı Doçent, Doçent ya da Profesör) aranmaktadır. 

İlgilenen adayların özgeçmişlerini gikizer@etu.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur.

Saygılarımla,

Yrd. Doç. Dr. Gözde İkizer

TOBB ETÜ Psikoloji Bölümü


5 Ekim 2017:

Sayın liste üyeleri,


İstinye Üniversitesi Psikoloji Bölümü öncelikli olarak öğretim üyesi kadrosunda (Professör, Doçent, veya Yardımcı Doçent) görevlendirmek üzere klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış öğretim elemanları aramaktadır. 

İlgilenenlerin özgeçmişlerini makyunus@istinye.edu.tr adresine göndermeleri rica olunur.

Yrd. Doç. Dr. Miray Akyunus
İstinye Üniversitesi 
Psikoloji Bölüm Başkanı


21 Eylül 2017:

Değerli Liste Üyeleri,

ODTÜ Psikoloji Bölümü Bilişsel ve Klinik Psikoloji alanlarında öğretim üyesi almayı planlamaktadır. Duyuruya ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

http://psy.metu.edu.tr/job-opportunities  

Saygılar,

Canan Sümer


29 Ağustos 2017:

We are looking for two research assistant for psychology program at METU Northern Cyprus Campus. Deadline 22.09.2017. Contact: Dr. Doğu Erdener, vdogu@metu.edu.tr (only emails please. No messenger. Thanks)----------

24 Ağustos 2017:

yesimyasak@yahoo.com


Değerli Liste Üyeleri,

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü, klinik psikoloji ve deneysel psikoloji alanlarında yardımcı doçent düzeyinde öğretim üyesi alımı  için ilan vermiştir. İlgilenenlerin değerlendirmeleri dileğiyle.

Sevgiler, iyi çalışmalar
 
________________________________________
Prof. Dr. Yeşim Yasak
Çankırı Karatekin Üniv., Edebiyat Fak.
Psikoloji Bölümü, Uluyazı Kampüsü, Çankırı
Tel: 0376- 2189550 (7588)

22 Ağustos 2017:

ODTÜ-KKK’daki Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programı önümüzdeki akademik yılda belli dersleri vermek için hoca aramaktadır.   

 

 

Verilecek dersler:

 

a.       GPC 122 Developmental Psychology (3saat)

 

b.       GPC 333 Emotions in Counseling (3saat)

 

c.       GPC 415 Behavior Disorders (3saat)

 

d.       EDUS 220 Educational Psychology (3saat)

 

 

Yarı-Zamanlı görevlendirilecek Öğretim Üyesi için şartlar:

 

1.       Geliş-Gidiş uçuş bileti üniversite tarafından alınıyor.

 

2.       Ercan-Kapus / Kampus-Ercan servisi bulunmakta.

 

3.       Misafirhanede konaklama üniversitemiz tarafından karşılanıyor.

 

4.       Haftalık ders saati (her unvana farklı bir saatlik ücret

hesaplanıyor) ücretine ek olarak harcirah veriliyor. Tek gün ders için haftada 250tl, 2 gün ve fazla ders için ise haftada 350tl.

 

Sorularınız için: 

Pervin Harmanlı

0392 661 2025 ve

harmanli@... 

 

Başvurular için:

Dr. Ali Cevat Taşıran

atasiran@...

-----------------------------------
Her zaman Resmi Gazete'deki Çeşitli İlanlar bölümünden de üniversitelerin verdikleri ilanları bulabilirsiniz. Bunlar 15 günlük başvuru süresi olan ilanlardır, basında zaman zaman kişiye özel mi bu ilanlar diye bazı ilanların eleştirildiği oluyor. Resmi Gazete Öğretim üyesi dışındaki öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman vb. kadrolar için YÖK'ün bu sayfasına bakınız. Hepsi orada yer almak zorundadır.Ayrıca psy-l'ye üye olabilirsiniz. PSY-L'ye uye olmak icin "psy-l-subscribe@yahoogroups.com" adresine bir mesaj atmaniz yeterlidir.Not: İş ilanlarına ulaşmak çok zor oluyor, genelde pek çok üniversite/kurum iş ilanı vermiyor. Ben de bana ulaşanları ve bulabildiklerimi burada listelemeye karar verdim. Üstü çizili ilanların süresi dolmuştur.


Geçmiş öğretim üyesi ilanları:


21 Nisan 2018 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktora yapmış olmak açıklamasıyla 2 Prof, 2 Doç ve 2 Dr. Öğrt. Üyesi ilanı vermiş. 

20 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak açıklamasıyla1 Dr. Öğrt. Üyesi ilanı vermiş.

20 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü Tıp Fakültesi mezunu olmak. Tıpta uzmanlığını Ruh Sağlığı ve Hastalıkları dalında almış olmak açıklamasıyla1 Dr. Öğrt. Üyesi ilanı vermiş.


16 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktora yapmış olmak açıklamasıyla 2 Dr. Öğr. Üyesi ilanı vermiş.


14 Nisan 2018 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü Doktora eğitimini ilgili alanda almış olmak açıklamasıyla 1 Dr. Öğr. Üyesi, İlgili alanda doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Doç ve 1 Prof. ilanı vermiş. Aynı ilan İngilizce eğitim veren psikoloji programı için de verilmiş. 


14 Nisan 2018 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji Alanında Doçentlik Belgesi almış olmak. Doçent olduktan sonra Alanında 5 yıl çalışmış olmak 1 Prof ilanı vermiş.


11 Nisan 2018 tarihinde Muş Alpaslan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış olmak açıklamasıyla 2 Dr. Öğr. Üyesi ilanı vermiş. 


2 Nisan 2018 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji alanından Doçentlik unvanını almış olmak ve adli psikoloji ile psikolojik travma konularında çalışmalar yapmış olmak açıklamasıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


20 Mart 2018 tarihinde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak açıklamasıyla1 Prof, 1 Doç ve 1 Dr. Öğr. Üy. ilanı vermiş. 


18 Mart 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak açıklamasıyla 1 Dr. Öğr. Üy. ilanı vermiş.


14 Mart 2018 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü Doçentlik unvanını Sosyal Psikoloji alanından almış olmak 1 Doç ve Doktora eğitimini İleri Nörolojik Bilimler alanından almış olmak açıklamasıyla 1 Dr. Öğr. Üy. ilanı vermiş.


14 Mart 2018 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji veya Uygulamalı Psikoloji alanında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak açıklamasıyla 1 Prof ve Klinik Psikoloji veya Uygulamalı Psikoloji alanında Doktora derecesine sahip olmak açıklamasıyla 1 Doç ilanı vermiş. 

13 Mart 2018 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık açıklamasıyla 1 Doç ilanı vermiş.

11 Mart 2018 tarihinde Beykoz Üniversitesi Psikoloji bölümü Doktorasını psikoloji alanında yapmış olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.

10 Mart 2018 tarihinde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak açıklamasıyla 2 Prof, 1 Doç ve 2 Dr. Öğr. Ü. ilanı vermiş. 

8 Mart 2018 tarihinde İstinye Üniversitesi Psikoloji bölümü Doktora/Doçentliğini ilgili alanda almış olmak açıklamasıyla 2 Prof /Doç/Dr.Öğr.Ü. ilanı vermiş.

2 Mart 2018 tarihinde İstanbul Gedik Üniversitesi Psikoloji bölümü Tıp Fakültesi mezunu olup İhtisasını Psikiyatri alanında yapmış olmak. Psikanaliz ve Klinik vaka Süpervizyonu konusunda deneyimli olmak açıklamasıyla 1 Prof ilanı vermiş. 

16 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümü Tıpta uzmanlığını Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında yapmış olmak. Bu alanda yayın ve araştırmalara sahip olmak açıklamasıyla 1 Prof ilanı vermiş.

14 Şubat 2018 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü Yakın İlişki Süreçleri ve İleri Düzey Araştırma Yöntemleri, Çok Değişkenli İstatistiksel Modeller, Yakın İlişkiler, Öz Düzenleme, Olumlu Sosyal Davranışlar ve Ahlaki Karar Verme Süreçleri açıklamasıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

12 Şubat 2018 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji veya Psikiyatri alanında doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 2 Prof ve 2 Doç ve Psikoloji alanında doktora programını tamamlamış olmak şartıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


1 Şubat 2018 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü Lisans ya da doktora eğitimini ilgili alanda almış olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç, İlgili alanda doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Doç ve İlgili alanda doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Prof ilanı vermiş. Aynı ilan aynı şekilde İngilizce Psikoloji için de verilmiş.


31 Ocak 2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü Çift ve Aile Terapisi alanında doktorasını tamamlamış olmak (yurt dışından alınan doktora derecelerinin denkliğinin alınmış olması gerek-mektedir); yayın ve proje alanında yetkinliğini kanıtlamış; süpervizyon derslerini yürütebilecek; İngilizce ders verebilecek açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ve Bilişsel Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak (yurt dışından alınan doktora derecelerinin denkliğinin alınmış olması gerek-mektedir); yayın ve proje alanında yetkinliğini kanıtlamış olmak; psikolojide kullanılan programlama yöntemlerine hakim olmak; İstatistik ve Araştırma Yöntemleri derslerini verebilecek olmak; İngilizce ders verebilecek düzeyde İngilizce bilmek açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

22 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü Tıp Fakültesi mezunu olmak,  Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Alanında Uzmanlık diplomasına sahip olmak açıklamasıyla 2 Yrd.Doç. ve Psikoloji veya Klinik Psikoloji anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


18 Ocak 2018 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü 
Tıp Fakültesi Mezunu, Nöroşirurji Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamış olmak açıklamasıyla 1 Prof,
Tıp Fakültesi Mezunu, Erişkin Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamış ve Doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Prof,
Doçentliğini Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında tamamlamış olmak açıklamasıyla 1 Prof,
Tıp Fakültesi Mezunu, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlamış ve Doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 2 Doç,
Doçentliğini Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında tamamlamış olmak açıklamasıyla 1 Doç ilanı vermiş.


16 Ocak 2018 tarihinde Beykoz Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD Siyaset psikolojisi ve toplumsal cinsiyet alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak açıklamasıyla 1 Prof. ve Genel Psikoloji ABD Gelişim, çocuk, aile psikolojisi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

10 Ocak 2018 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü Alanında Doçent veya Profesör olmak açıklamasıyla 1 Prof ilanı vermiş.


7 Ocak 2018 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji alanında Doktora veya Doçentlik derecesine sahip olmak açıklamasıyla 3 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.


5 Ocak 2018 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim, Deneysel, Endüstri Örgüt, Klinik veya Sosyal Psikoloji Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

5 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü Psikoloji alanında doktorasını veya doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Prof, 1 Doç ve 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

30 Aralık 2017 tarihinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikoloji ABD Aile ve evlilik alanında çalışmaları bulunmak şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 

29 Aralık 2017 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji ABD Deneysel Psikoloji alanında doktora yapmış ve ilgili alanda çalışmaları olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

29 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji anabilim dallarının birinde doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 2 Prof. ve Psikoloji anabilim dallarının birinde doktorasını tamamlamış olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

19 Aralık 2017 tarihinde Batman Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD Post-Travma Üzerine çalışma yapmış olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç, ve Sosyoloji veya Psikoloji Alanında doktora mezunu olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

19 Aralık 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü Lisans ya da doktora eğitimini ilgili alanda almış olmak şartıyla 1 Yrd. Doç., İlgili alanda doçentliğini almış olmak şartıyla da 1 Doç ve 1 Prof /ve ayrıca her bir pozisyon için birer tane İngilizce programa) ilanı vermiş. 

15 Aralık 2017 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü Aile Çalışmaları, Sağlık Psikolojisi ve Genç Yetişkin Gelişimi Süreçleri, Madde Kullanımı, Kronik Hastalıklar ve Çift İlişkileri açıklamasıyla 1 Doçent ilanı vermiş.

9 Aralık 2017 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini Tamamlamış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Alanında Doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

8 Aralık 2017 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD Klinik ve Bilişsel Psikoloji, Bilişsel Gelişim ve Otizm konularında akademik çalışmaları olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


7 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak açıklamasıyla İngilizce programı için 1 Prof, 1 Doç, 6 Yrd.Doç, Türkçe programı için 1 Prof, 1 Doç, 2 Yrd.Doç ilanı vermiş. 


3 Aralık 2017 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında Doktora derecesine sahip olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

2 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü İlgili alanda doktora derecesine sahip olmak şartıyla 2 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


29 Kasım 2017 tarihinde Erzurum Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD Gelişim Psikolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak  açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


28 Kasım 2017 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim, Deneysel, Endüstri Örgüt, Klinik veya Sosyal Psikoloji Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

27 Kasım 2017 tarihinde TED Üniversitesi Psikoloji bölümü Adayların;

- Doçentlik unvanlarını Uygulamalı (Klinik) Psikoloji Alanından almış olmaları,

- Lisans ve Yüksek lisans seviyesinde, yenilikçi ve öğrenci odaklı ders vermeleri, disiplinler arası konularda aktif birer araştırmacı olmaları beklenmektedir açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 


20 Kasım 2017 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü Alanında Doçent veya Profesör olmak açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


18 Kasım 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü Lisans ya da doktora eğitimini ilgili alanda almış olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç., İlgili alanda doçentliğini almış olmak şartıyla 1 Doç ve 1 Prof ilanı vermiş. Aynı ilan İngilizce Psikoloji bölümü için de verilmiş.

18 Kasım 2017 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji A.B.D. Deneysel psikoloji alanında doktora yapmış ve ilgili alanda çalışmaları olmak açıklamasıyla, Klinik Psikoloji A.B.D. Klinik psikoloji alanında doktora yapmış ve ilgili alanda çalışmaları olmak açıklamasıyla 1'er Yrd. Doç. ilanı vermiş.

1 Kasım 2017 tarihinde Ufuk Üniversitesi Psikoloji bölümü Öğrenme Bilişsel - Biyo -Deneysel Psikoloji alanında Doçent unvanı almış olmak. Nöropsikoloji alanında yayımlar yapmış olmak açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


28 Ekim 2017 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü Tıp Fakültesi Mezunu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlamış ve aynı Ana Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


28 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümüPsikoloji veya Klinik Psikoloji anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


23 Ekim 2017 tarihinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gelişim Psikolojisi ana bilim dalı Klinik Psikolojisi Alanında Doktora Yapmış Olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


18 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Eğitim Bilimleri" Anabilim Dalında Doktora yapmış ve "Eğitim Bilimleri (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık)" Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak niteliklerine sahip 1 Prof. ilanı vermiş.


18 Ekim 2017 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü aşağıdaki aranan niteliklere sahip 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş:

1. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Deneysel Psikoloji, Bilişsel Bilimler veya Klinik Psikoloji alanlarından almış olmak.

2. Ulusal ve uluslararası düzeylerde akademik araştırma yapabilmek ve araştırmalarından nitelikli yayın üretebilmek.

3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliği 8 inci Maddesinin 7 inci fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak.

4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme Ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak.


12 Ekim 2017 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü uzmanlık alanı Klinik Psikoloji olan 1 Yrd. Doç. ve uzmanlık alanı Adli Psikoloji olan 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


29 Eylül 2017 tarihinde 
Gazi Üniversitesi Psikoloji bölümü Sağlık Psikolojisi ABD 'Obsesif Kompulsif Bozukluk ile ilgili çalışmaları olmak açıklamasıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 


14 Eylül 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Psikoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Gelişim Psikolojisi alanında doktora derecesine sahip olmak' açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


12 Eylül 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikiyatri' alanında 1 Doç. ilanı vermiş.


9 Eylül 2017 tarihinde Beykoz Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Sosyal Psikoloji, Örgütsel Davranış, Yönetim ve Çalışma Psikolojisi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak' açıklamasıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


8 Eylül 2017 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Psikoloji alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak' açıklamasıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


24 Ağustos 2017 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Psikoloji ABD 'Namus kültürü, çatışma çözüm tarzları ve kendini sansürleme konularında çalışmaları olmak' açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ve 'Psikolojik sözleşme, işyerinde çalışan davranışları ve çatışma konularında çalışmaları olmak' açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


16 Ağustos 2017 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji, Bilişsel-Deneysel, Gelişim, Endüstri, Örgüt Psikolojisi, Klinik Psikoloji alanlarında Doktora yapmış olmak açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

16 Ağustos 2017 tarihinde Altınbaş Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikiyatri alanlarında uzmanlaşmış olmak açıklamasıyla 1 Prof. Dr. ilanı vermiş.


12 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak şartıyla 1 Prof, 1 Doç, 5 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


7 Ağustos 2017 tarihinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD için Doçentliğini sosyoloji alanında almak ve gündelik hayatın sosyolojisi alanında çalışmış olmak şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.

7 Ağustos 2017 tarihinde Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD için Eğitim ve suç konularında çalışmış olmak şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.


2 Ağustos 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak; Sosyal Psikoloji ile ilintili dersleri İngilizce yürütebilecek olmak. Sosyal Psikolojik açıdan travma ve afete hazırlıklı olma, cinsiyetçilik gibi konularda niteliksel ve niceliksel çalışmalar yürütmüş olmak; SPSS, MaxQDA gibi programları çok iyi düzeyde kullanıyor olmak" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. "Psikoloji alanında lisans, Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve Klinik Psikoloji alanında doktora derecelerine sahip olmak; Psikoterapi Yaklaşımları, Görüşme Teknikleri, Klinik Değerlendirme ve Şema Terapi gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

27 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikiyatri alanında doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof, "Klinik psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç, "Psikiyatri alanında uzmanlığını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ve "Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.

25 Temmuz 2017 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji / Psikiyatri" alanında 2 Prof/Doç/Yrd.Doç ve "Psikoloji" alanında 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.

20 Temmuz 2017 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (Türkçe) bölümü "Tıp Fakültesi Lisans Mezunu olup, Nöroloji Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimini tamamlamış olmak" şartıyla 2 Prof, "Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doçentliğini tamamlamış olmak" şartıyla 1 Prof, "Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 2 Doç. ilanı vermiş.

20 Temmuz 2017 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Deneysel, gelişim, sosyal, uygulamalı psikoloji alanlarında veya ilgili diğer alanlarda doktorasını tamamlamış olmak. İlgili alanlarda beş yıl deneyim sahibi olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak" şartıyla 1 Prof ve "Deneysel, gelişim, sosyal, uygulamalı psikoloji alanlarında veya ilgili diğer alanlarda doktorasını tamamlamış olmak. İlgili alanlarda beş yıl deneyim sahibi olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak" şartıyla 2 Doç ilanı vermiş.

17 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7/3. Maddesindeki şartları taşımak şartıyla" Prof, Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş ve Psikoloji bölümü Prof, Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.

17 Temmuz 2017 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentlik unvanını öğrenme - bilişsel - biyo - deneysel psikoloji bilim alanında almış olmak, dikkat konusunda çalışmalar yürütmüş olmak" şartıyla 1 Doç ilanı vermiş. 

13 Temmuz 2017 tarihinde Altınbaş Üniversitesi (eski adıyla Kemerburgaz Üniversitesi) Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji/Psikoloji alanlarında uzmanlaşmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 

13 Temmuz 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü "Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Klinik Psikoloji alanında tamamlamış olmak" şartıyla 1 Doç ve 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Temmuz 2017 tarihinde ODTÜ Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji, Trafik ve ulaşım psikolojisi" alanında 1 Prof. ilanı vermiş.

11 Temmuz 2017 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji" açıklamasıyla 1 Prof., "Klinik/Uygulamalı Psikoloji 113007-Sağlık Psikolojisi 113002- Aile Psikolojisi 113004-Kişilik Psikolojisi / 1130" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ve "Bilişsel Psikolojisi 112601-Bellek 112604- Bilişsel Psikolojisi 112605- Biyopsikoloji 112608- Davranışsal Sinirbilim 112609- Deneysel Psikoloji / 1126" 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

1 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "
İlgili alandan doktorasını veya doçentliğini almış olmak şartıyla" 1 Prof, 1 Doç ve 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

1 Temmuz 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alandan doktorasını veya doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Prof, 2 Doç ve 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

30 Haziran 2017 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Doçentliğini Gelişim Psikolojisi, Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Deneysel (bilişsel) Psikoloji alanında almış olmak açıklamasıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

29 Haziran 2017 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak, bu alanda yüksek etki faktörlü dergilerde (2 ve üstü) uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, gruplararası ilişkiler ve bilişsel yöntemlerle ilgilenmek, araştırma metodları dersi verme deneyimi olmak" açıklamasıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

29 Haziran 2017 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora derecesini Klinik Psikoloji alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, klinik psikoloji alanında depresyon ve olumsuz yaşam olayları ile ilgili çalışmaları olmak" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

21 Haziran 2017 tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji anabilim dalına 1 Prof. ilanı vermiş. 

20 Haziran 2017 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

15 Haziran 2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik ve/veya araştırma yöntemleri alanında yüksek lisans yapmış olmak. Sosyal ve/veya gelişim psikolojisi alanında doktora derecesine sahip olmak. Niteliksel yöntemlere hakim ve bu konuda uluslararası yayın yapmış olmak" açıklamasıyla 1 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.

15 Haziran 2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji lisans deresine sahip olmak.; bilişsel/deneysel/nöro psikoloji ya da sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak." açıklamasıyla 1 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.


9 Haziran 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı/Bilim Dalı 1 Prof. ilanı vermiş.


8 Haziran 2017 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD/Programı "Gelişim Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak. Ebeveyn ve ergen ilişkileri alanında çalışmaları olmak." özel şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

8 Haziran 2017 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında uzman olmak" açıklamasıyla 2 Prof/Doç. ilanı vermiş.

27 Mayıs 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji" açıklamasıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


24 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak" açıklamasıyla 2 Prof. ve 2 Doç. ilanı vermiş.


23 Mayıs 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Mayıs 2017 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Mayıs 2017 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Doçent veya Profesör olmak" şartıyla 1 Prof. ve "Klinik Psikoloji alanında Doçent olmak" şartıyla 2 Doç. ilanı vermiş.

9 Mayıs 2017 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Klinik Psikoloji alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 1 Prof,. 1 Doç. ve 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


5 Mayıs 2017 tarihinde Toros Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini psikometri ve sosyal psikoloji almış olmak" şartıyla 1 Doç. ve 1 Prof. ilanı vermiş.


26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Gelişim Psikolojisi alanında almış olmak. Çocuk Psikopatolojisi veya Bilişsel Gelişim alanlarında araştırma ve çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş. 

26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

18 Nisan 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak" 1 Yrd. Doç. ve "Psikoloji alanında doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç. ve 1 Prof. ilanı vermiş.
 
12 Nisan 2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Gelişim Psikolojisi ABD "Türk Solu ve Din İlişkileri üzerine çalışmalar yapmış olmakşartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Klinik Psikoloji ABD "Erken Dönem Uyumsuz Şemalar İlişkilerde Bilişsel Çarpıtmalar ile Evlilik Uyumu İlişkisinin Yordanması konusunda çalışma yapmış olmakşartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümünden Mezun Olmak, Psikometri, Klinik Psikoloji Deneysel Psikoloji Alanlarından Herhangi Birinde Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bilişsel psikoloji alanında bellek ve bellek yanılmaları konusunda çalışmış ve araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 


10 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora çalışmalarını Gelişim Sosyal, Deneysel, veya Endüstri / Örgüt  Psikolojisi alanında  almış olmak" şartıyla 2 Prof. veya Doç. ilanı "Gelişim, Sosyal Deneysel, Endüstri Örgüt Psikolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


5 Nisan 2017 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji veya uygulamalı psikoloji alanında doktora yapmış; toplumsal cinsiyet, bağlanma stilleri, özanlayış konularında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


31 Mart 2017 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji (Sağlık Psikolojisi) alanında 1 Prof. ilanı vermiş.

31 Mart 2017 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı psikoloji alanında deneyimli olmak" ve "kişilik ve psikolojik testler alanında çalışmalar yapmış olmak şartlarıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 


27 Mart 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


21 Mart 2017 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Deneysel Psikoloji ABD "Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümü mezunu olmak, deneysel psikoloji alanında lisansüstü akademik dereceleri bulunmak ve psikofizyoloji alanında deneyimli olmak" açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


20 Mart 2017 tarihinde Işık Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümü mezunu olmak, deneysel psikoloji alanında lisansüstü akademik dereceleri bulunmak ve psikofizyoloji alanında deneyimli olmak" açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


17 Mart 2017 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


13 Mart 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


2 Mart 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Klinik psikoloji alanında lisansüstü çalışmaları olmak, araştırma ve uygulama projeleri yapma konusunda deneyim sahibi olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


1 Mart 2017 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel psikolojide çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.


28 Şubat 2017 tarihinde Antalya Akev Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Klinik Psikoloji, Psikiyatri, Ruh Sağlığı ve Hastalıklar, alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 3 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


25 Şubat 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı Sosyal Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak, yurtdışında doktorasını tamamlayanlar için denkliğini almış olmakSosyal Psikoloji alanında ders verme deneyimi olan ve tercihen Siyasi Kimlik ve Politik Psikoloji konularında uzman; yayınları ve yürüttüğü projeler ile yetkinliğini kanıtlamış; iyi derecede İngilizce biliyor olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


18 Şubat 2017 tarihinde İstinye Üniversitesi Psikoloji bölümü 

 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinden doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof.
 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinden doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç.
 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinde doktora yapmış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

16 Şubat 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


13 Şubat 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü

 • "İşletme alanında lisans, Örgütsel ve Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak; Siyaset Psikolojisi, İstatistik, gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç.,
 • "Felsefe alanında lisans, Bilişsel Bilimler alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak; Bilim Felsefesi, Öğrenme ve Bellek, Duyum ve Algı gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

1 Şubat 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ilanı vermiş.


30 Ocak 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü
 • "Lisansüstü eğitimini Liderlik ve Örgütsel Davranış alanlarında tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç.
 • "Doktora unvanını Sosyal Psikoloji alanından almış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji
 • "Uygulamalı Psikoloji bilim alanında doçentliğini almış olmak. Klinik psikoloji alanında ve obsesif kompulsifbozukluk ile ilgili çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof.,
 • "Fiziksel hastalıkları olan bireylerin yaşadıkları psikolojik sıkıntılar ve travma sonrası gelişim düzeyleri ile ilişkili faktörler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof.,
 • "Klinik Psikoloji bilim alanında doçentliğini almış olmak. Psikopatolojilerde üstbiliş konularında yayınları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü
 • "Doktorasını "Psikoloji" Anabilim Dalında (Klinik Psikoloji Bilim Dalı) yapmış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç.
 • "Doktorasını "Psikoloji" Anabilim Dalında (Sosyal Psikoloji Bilim Dalı) yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde Uludağ Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji "Yeme Bozukluğu Alanında Çalışma Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


27 Ocak 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Pskiyatri alanında Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş. 

18 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


13 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof, 3 Doç ve 3 Yrd. Doç ilanı vermiş. 

10 Ocak 2017 tarihinde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.

10 Ocak 2017 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora çalışmasını Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak. Fakültemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” modelini uygulamayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

6 Ocak 2017 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD "Gelişim Psikolojisi veya Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dallarından birisinde Doktora yapmış, çocuk cinsel istismarını önlemeye yönelik psikoeğitim çalışmaları yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Ocak 2017 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Prof. Dr./Doç. Dr./Yrd. Doç. Dr. ilanı vermiş.

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Deneysel Psikoloji veya Nörofizyoloji" şartıyla 1 Prof
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" şartıyla 1 Doç
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

29 Aralık 2016 tarihinde Muş Alpaslan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD  1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

28 Aralık 2016 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Alanında Doçent veya Profesör olmak" şartıyla 2 Prof/Doç ilanı vermiş.

28 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Prof, 1 Doç, 2 Yrd. Doç ilanı vermiş.

27 Aralık 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentlik ya da Doktorasını ilgili alanında tamamlamış olmak ve yüksek lisans tezi yönetmiş olmak" şartıyla 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.

27 Aralık 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ilgili alanında tamamlamış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

26 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD "Doçentliğini Din Psikolojisi Anabilim Dalında almış olmak, alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "
Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7/3. Maddesindeki şartları taşımak" şartıyla Prof / Doç / Yrd.Doç. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümü Prof / Doç / Yrd.Doç. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD 1 Prof ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD "Psikoloji Veya Psikiyatri Alanında Doktorasını Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

19 Aralık 2016 tarihinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

13 Aralık 2016 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi Psikoloji bölümü "* Öğrenme Psikolojisi konusunda doktora yapmış olmak. * Örgütsel Psikoloji, Çalışan Sağlığı, Çalışan Motivasyonu alanlarında araştırmalar yapmış olmak, Örgütsel Davranış ve İnsan Kaynakları konularında dersler vermiş olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


8 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Bilişsel Psikoloji, Sosyal Psikoloji" alanında 3 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Doç. ve 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü  "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü Gelişim Psikoloji/Klinik Psikoloji/Sosyal Psikoloji gelişim için "Gelişim Psikoloji, Dil Psikoloji, Aile Psikoloji" klinik için "Kişilik Psikoloji, Sağlık Psikoloji" sosyal için "Kişilerarası İletişim, Örgütsel Davranış, Politik Psikoloji, Trafik Psikolojisi" açıklamalarıyla 2 öğretim üyesi ilanı vermiş. 

2 Aralık 2016 tarihinde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli Bilimler ve bağımlılık konularında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


29 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı doktora mezunu olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 

29 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı doktora mezunu olmak." 1 Yrd. Doç. ilanı ve "Örgüt Psikolojisi alanında doktora mezunu olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

23 Kasım 2016 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji ana bilim dalı "Öğrenme, istatistik, araştırma teknikleri ve psikometri alanlarında araştırma ve yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

18 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel, Gelişim veya Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

18 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikolojisi alanında doktora çalışmaları yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

11 Kasım 2016 tarihinde Gazi Üniversitesi Psikoloji bölümü Sağlık Psikolojisi ana bilim dalı "Alkol bağımlılığı konusunda çalışmış olmak ve bu konuda yayınları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

3 Kasım 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

3 Kasım 2016 tarihinde Muş Alpaslan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "Alanında doktora yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


27 Ekim 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "- Uzmanlık alanının Klinik/ Sağlık Psikolojisi olması ve özellikle bu konularda uygulamalı çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak. Klinik/Sağlık Psikolojisi alanındadersler vermiş olmak ve verebilmek.

- Konusunda saygın dergilerde yayınlarının bulunuyor olması" şartlarıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 


25 Ekim 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Alanında Doktora Mezunu olup, Klinik Psikoloji Alanında Deneyim Sahibi olmak" şartıyla 2 Prof ve 2 Doç ilanı vermiş.

24 Ekim 2016 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji alanlarında" 1 Prof, 1 Doç, 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

14 Ekim 2016 tarihinde Bingöl Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi anabilim dalı "Eğitim Programları ve Öğretim alanında doktora yapmış olup Çevrimiçi İşbirlikçi öğrenme alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

7 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.

30 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji bölümü "Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.

7 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü lgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül 2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve Gelişim Psikolojisi alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Gelişim psikolojisi ve gelişimsel psikopatoloji konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak.
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül 2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisans, Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Araştırma yöntemleri, deneysel tasarım, istatistik, sosyal psikoloji ve benlik psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak.
3- Beşeri değerler konusunda ulusal ve uluslararası yayınları olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
4. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak
5. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
    "1. Psikoloji alanında lisans, Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak,
2. Klinik psikoloji, psikopatoloji, psikolojik testler ve sağlık psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak. 
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans ve Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Sosyal psikoloji, istatistik, gelişim psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak.
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Deneysel Psikoloji, Bilişsel Bilimler veya Klinik Psikoloji alanlarından almış olmak
2. Ulusal ve uluslararası düzeylerde akademik araştırma yapabilmek ve araştırmalarından nitelikli yayın üretebilmek
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikolojisi alanında uzman   olmak." 1 Prof. "Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında uzman olmak" şartıyla 1 Prof. "Doktora derecesini Klinik Psikoloji alanında almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. "Doktora derecesini Bilişsel Psikoloji alanında almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.
1 Eylül 2016 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü "Online terapi, terapide çoğulcu yaklaşım ve ergen psikolojisi konularında çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

  1 Eylül 2016 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Psikiyatri" alanında 1 öğretim üyesi ilanı vermiş.


  26 Ağustos 2016 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Deneysel Psikoloji alanında almış olmak" ve "Nöropsikoloji ve Nöropsikolojik testler alanında uzmanlaşmış olmak" şartlarıyla 1 Doç ilanı vermiş.

  23 Ağustos 2016 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  22 Ağustos 2016 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" alanında 1 Prof, 1 Doç, 2 Yrd. Doç ilanı vermiş.

  16 Ağustos 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 2 Prof, Doç ilanı vermiş.

  15 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmakşartıyla 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  15 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi  Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmakşartıyla 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


  11 Ağustos 2016 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans ve lisansüstü eğitimlerinin psikoloji alanından olması gerekmektedir" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  9 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

  3 Ağustos 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 1 Prof. ilanı vermiş.

  28 Temmuz 2016 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ilanı vermiş. 

  27 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi "Adayların Psikoloji Lisans derecesine sahip olması, master ve doktora derecesini Örgüt ve Endüstri Psikolojisi alanında tamamlamış olması, nicel araştırma, istatistik teknikleri ve SPSS bilgisine ileri düzeyde hakim olması, endüstri ve örgüt psikolojisi alanında SSCI ya da alan indeksli, hakemli dergilerde yayımlanmış araştırmaları olması gerekmektedir." 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  11 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.

  11 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Doç ilanı vermiş.


  1 Temmuz 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya doçentliği psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Prof./Doç, "Doktora veya doçentliği klinik psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Prof./Doç, "Doktorasını klinik psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Yrd.Doç ve "Doktorasını psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  29 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof. / 3 Doç. / 3 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  29 Haziran 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp Fakültesi mezunu olup, Yurtdışında Nörobilim Doktorası yapmış ve Erişkin Psikiyatri alanında Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

  28 Haziran 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 2 Prof. ilanı vermiş.

  28 Haziran 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 2 Doç. ilanı vermiş.

  25 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini "Çocuk Psikiyatrisi" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


  22 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç ilanı vermiş.

  22 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü (İngilizce) "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  21 Haziran 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  18 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal, Klinik, Deneysel, Gelişim Psikolojisi alanlarında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

  18 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal, Klinik, Deneysel, Gelişim Psikolojisi alanlarında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  17 Haziran 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Aile Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi, Kişilik Psikolojisi, Sağlık Psikolojisi" açıklamasıyla 1 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.


   12 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji bilim alanında doçent unvanını almış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

   12 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümü "İş ve Örgüt Psikolojisi bilim alanında doçent unvanını almış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

   7 Haziran 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji/ Deneysel Psikoloji" alanında 3 Prof. Dr./Doç. Dr./Yrd.Doç. Dr. ilanı vermiş.


   29 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini "Çocuk Psikiyatrisi" Anabilim Dalında yapmış olmak" 1 Doç. ilanı vermiş.

   29 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.   25 Mayıs 2016 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans derecesini psikoloji alanında, yüksek lisans ve doktora derecesini deneysel/bilişsel psikoloji alanında tamamlamış olmak, deneysel/bilişsel psikoloji alanında doçentlik derecesine sahip olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

   25 Mayıs 2016 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans ve yüksek lisans derecesini psikoloji alanında, doktora derecesini deneysel/bilişsel psikoloji alanında tamamlamış olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.      20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikiyatri alanında profesör unvanına sahip olmak. Klinik psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

       20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Klinik Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak, alanında en az beş yıl deneyim sahibi olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

        20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Gelişim psikolojisi alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

         20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Klinik Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak, çocuk ve aile araştırmaları konusunda deneyimli olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

          20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Bilişsel Psikoloji veya Deneysel Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

           20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak; Gelişim psikolojisi alanında çalışmaları ve deneyimi bulunma" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

            20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak; Gelişim psikolojisi alanında çalışmaları ve deneyimi bulunmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 

             18 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji ana bilim dalı "Sağlık Psikolojisi, Sağlıkla İlintili Yaşam Kalitesi ve Kronik HastalıktaStigmatizasyon alanında çalışmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


               18 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "Uluslararası Göç, Adaptasyon ve Kültürlerarası Psikoloji alanında çalışmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                11 Mayıs 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora derecesini Gelişim Psikolojisi alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, gelişim psikolojisi alanında okul öncesi çocuklarla ilgili çalışmaları olmak. Üniversitemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” eğitim-öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

                11 Mayıs 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora derecesini Klinik Psikoloji alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, klinik psikoloji alanında depresyon ve olumsuz yaşam olayları ile ilgili çalışmaları olmak. Üniversitemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” eğitim-öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                 11 Mayıs 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı 1 Prof. ilanı vermiş.

                  11 Mayıs 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ana bilim dalı Psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                   24 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                   22 Nisan 2016 tarihinde Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Psikoloji ABD Bilişsel ve Biyolojik Psikoloji veya Bilişsel Nörobilim alanlarında almış olmak. Çalışma Belleği ve Sinir Uyarım alanlarında araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurt dışında akademik iş tecrübesine sahip olmak​" şartıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                   19 Nisan 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uzmanlık alanının ve yaptığı yayınların Sosyal Psikoloji; GuruplarArası İlişkiler; Sosyal Kimlik Kuramı ve Göç Psikolojisi konularında olması" şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.

                   19 Nisan 2016 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji ve/veya Uygulamalı Psikoloji alanında uzmanlaşmış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş. 


                   16 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "İyi derecede İngilizce biliyor olmak. Sosyal, Gelişim, Bilişsel/Deneysel Psikoloji alanlarında doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç ve 1 Doç. ilanı vermiş.

                   11 Nisan 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Prof ve 2 Doç ilanı vermiş.


                   30 Mart 2016 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji ve/veya Uygulamalı Psikoloji alanında uzmanlaşmış olmak" şartıyla 1 Y.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş.


                   16 Mart 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp Fakültesi mezunu olup, Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında ihtisasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                   16 Mart 2016 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                   13 Mart 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikiyatri alanlarının birinde uzmanlaşmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                   5 Mart 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını Psikoloji alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç/Y.Doç ilanı vermiş.


                   19 Şubat 2016 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Psikometri ana bilim dalı "Psikometri anabilim dalında doktorası olmak, örtük sınıf analizi ve ölçme eşdeğerliği alanlarında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                   18 Şubat 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji alanında doktora veya doçentlik derecesine sahip olmak. İngilizce Yeterliliği bulunmak" şartıyla 2 öğretim üyesi ilanı vermiş.


                   18 Şubat 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp alanında Lisans ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındauzmanlığını yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı "Psikoloji alanında doktora mezunu olmak" şartıyla 3 Yrd.Doç./Doç./Prof. ilanı vermiş.

                   18 Şubat 2016 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Ana Bilim Dalında Doktora yapmış olması ve ya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 2 Prof., 2 Doç., 1 Yrd. Doç, "Mentörlük alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                   16 Şubat 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikolojik Danışma ve Rehberlik" alanında 1 öğretim üyesi ilanı vermiş.

                   15 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Doç/Prof Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Y.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş.

                    10 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                    4 Şubat 2016 tarihinde Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalı'nda yapmış olmak" şartıyla 1 Prof, "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalı'nda yapmış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç ilanı vermiş.

                     4 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.

                      2 Şubat 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları" şartıyla 1 Prof, "Psikoloji, Psikiyatri" şartıyla 2 Prof/Doç/Y.Doç ilanı vermiş. 


                      28 Ocak 2016 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Algı ve/veya dikkat mekanizmaları üzerine en az 5 yıl ders verme ve interdisipliner olarak araştırma yapma tecrübesine sahip olmak, bilişsel sinirbilim ve psikoloji konularına hakim olmak, algı, dikkat, ve doğal sahne istatistikleri konusunda bilimsel yayınları bulunmak ve bilişsel bilim doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                       22 Ocak 2016 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Psikoloji ana bilim dalı 1 Prof, Deneysel Psikoloji ana bilim dalı 1 Doç ilanı vermiş.

                        21 Ocak 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve doktora mezunu olmak" şartıyla 3 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.

                        20 Ocak 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji" alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.


                        19 Ocak 2016 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                        14 Ocak 2016 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü "- Psikiyatri alanında doçent unvanına sahip olmak. - Psikiyatri alanında çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                        13 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji (%30 İngilizce) bölümü "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7/3. Maddesindeki şartları taşımak" şartıyla Prof., Doç. ilanı vermiş.

                         12 Ocak 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık-Rehberlik, Psikiyatri" alanında 2 Prof., Doç, Yrd.Doç ilanı vermiş.


                         5 Ocak 2016 tarihinde Uludağ Üniversitesi Deneysel Psikoloji Ana Dalı 1 Doç. ilanı vermiş.


                         3 Ocak 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü (Sosyal Psikoloji) Örgütsel Davranış alanında 1 Doç, Gelişim Psikolojisi/Klinik Psikoloji/Öğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji/Sosyal Psikoloji alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                          2 Ocak 2016 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bağışlama ve yakın ilişkiler üzerine çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                            31 Aralık 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal psikoloji ana bilim dalı "Mesleklere karşı tutumların ölçülmesi üzerine çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç; Gelişim psikolojisi ana bilim dalı "İlgili alanda çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                             30 Aralık 2015 tarihinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Nöropsikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.

                              30 Aralık 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Çocuk, ergen ve yetişkinlerde mizaç, mizacın psikopatoloji üzerine etkisi konularında çalışmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                               28 Aralık 2015 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü "Engellilerin eğitsel ve sosyal gelişimi ile Öğrenme güçlüğü alanlarında çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                               25 Aralık 2015 tarihinde Ankara Üniversitesi Deneysel Psikoloji ABD 1 Prof., Sosyal Psikoloji ABD 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                23 Aralık 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak. Sinirbilimleri ve Deneysel Epilepsi konuları üzerinde çalışmalar yapmış olmak.' şartıyla 1 Prof., 'Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak' şartıyla 1 Prof.., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi Mezunu olmak' şartıyla 1 Doç., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Nöroloji Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi mezunu olmak. Nöroloji Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak' şartıyla 1 Doç., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi mezunu olmak. Erişkin Psikiyatri Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak' şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

                                 23 Aralık 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Psikoloji Alanında uzmanlaşmış olmak' şartıyla 2 Prof./Doç. ilanı vermiş.


                                  14 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd./Doç./Prof. ilanı; Psikoloji bölümü de "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" 2 Yrd./Doç./Prof. ilanı vermiş.


                                  7 Aralık 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji veya Klinik Psikoloji Alanında doktora derecesine sahip olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                  3 Aralık 2015 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalı "Psikoloji anabilim dalında doktora yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                  30 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Yüksek lisansını Uygulamalı Psikoloji alanında yapmış olmak ve İleri Nörolojik Bilimleri alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.
                                   18 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı psikoloji" alanında 1 Doç. ilanı vermiş.

                                  17 Kasım 2015 tarihinde Işık Üniversitesi Psikoloji bölümü "Ruh sağlığı ve gelişimsel bozukluklar araştırma eğitiminde ve halk sağlığı eğitiminde deneyimli ve yeme bozukluğu, ağrı ve genetik konusunda çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.                                  12 Kasım 2015 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Sosyal psikoloji alanında doktora yapmış olmak, pozitif psikoloji ve kadın psikolojisi yan dallarında eğitim ve araştırma yapmış olmak şartıyla bir Prof. ilanı vermiş.  


                                  9 Kasım 215 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü "İnsan gelişimi ve aile çalışmaları alanında doktora derecesini almak ve ortak ebeveynlik ve boşanmış çiftlerle ilgili konularda araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                  28 Ekim 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1 Prof. / Doç. / Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


                                  25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                   23 Ekim 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Doktorasını Bilişsel Bilimler anabilim dalında yapmış olmak. Çocuklarda bellek gelişimi üzerine çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    19 Ekim 2015 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Mobil telefon ve teknoloji bağımlılığı konularında çalışma yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    28 Eylül 2015 tarihinde ODTÜ Psikoloji bölümü sosyal psikoloji alanında 1 Doç ilanı vermiş.


                                    22 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü deneysel psikoloji alanında 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    19 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji ana bilim dalı "Doçentliğini Deneysel Psikoloji Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    11 Eylül 2015 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bilişsel Çelişki, Manevi Bakım ve Danışmanlık konularında çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    9 Eylül 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "trafik psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof. "sosyal psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 2 Doç ilanı vermiş.


                                    4 Eylül 2015 tarihinde Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalına 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    4 Eylül 2015 tarihinde Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç./Doç./Prof. ilanı vermiş.


                                    28 Ağustos 2015 tarihinde Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uzmanlığını çift ve aile terapileri konusunda yapmış olan, bu alanda yüksek lisans dersleri verme ve yüksek lisans tezi yönetme deneyimi bulunan bir yardımcı doçent istihdam edilecektir. Kalitatif araştırma yöntemlerinde yetkinlik tercih sebebidir" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                    28 Ağustos 2015 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikoloji alanında doçentliğini almış olmak ve Olumlu Sosyal Gelişim alanında çalışmalar yapmış  olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    25 Ağustos 2015 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında Doktora derecesine sahip olmak; SSCI tarafından taranan dergilerde basılmış alanı ile ilgili makaleleri olması, Stres Yönetimi, Kriz ve Kriz Yönetimi, Travma Psikolojisi gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

                                    21 Ağustos 2015 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    20 Ağustos 2015 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel Psikoloji veya psikometri alanında uzman olmak" şartıyla 1 Prof. veya Doç. ilanı vermiş.


                                    19 Ağustos 2015 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Lisans derecesini Psikoloji alanında, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Psikoloji, Klinik Psikoloji ya da Sosyal Psikoloji alanlarında tamamlamış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    19 Ağustos 2015 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli Bilimler alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl Psikoloji alanında ders vermiş olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    14 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli bilimler alanında doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç., Doç., Prof. ilanı vermiş. (aynı ilan 18 Ağustos 2015 tarihinde de çıkmış.)


                                    14 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü bölümü "Psikoloji bölümünde ya da alanında doktorasını yapmış olmak veya doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç., Doç., Prof. ilanı vermiş. (aynı ilan 18 Ağustos 2015 tarihinde de çıkmış.)


                                    13 Ağustos 2015 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Birimi/Ana Bilim Dalı/Programı "Sosyal Politika bilim alanında doçentliğini almış olmak. Sosyal girişimcilik alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    8 Ağustos 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    8 Ağustos 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü "Erken çocukluk dönemi, Okul Dönemi veya Adölesan Dönemde Gelişim, Özel Eğitim veya Çocuk Psikolojisi konularından birisinde doktora yapmış olmak ve/veya çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    28 Temmuz 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Psikiyatri" olan 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    24 Temmuz 2015 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık/ Sosyoloji alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 2 Prof., 2 Doç., 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    22 Temmuz 2015 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak. Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    22 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi "Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında Doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak." şartıyla 4 Yrd.Doç, Doç., Prof. ilanı vermiş.


                                    15 Temmuz 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü sosyal psikoloji alanında 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    7 Temmuz 2015 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş. 


                                    7 Temmuz 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    6 Temmuz 2015 tarihinde Trakya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü/birimi "Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ve Yönetim ve Çalışma Psikolojisi bölümü/birimi 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    2 Temmuz 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji, Eğitim Psikolojisi, Gelişim Psikoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Prof. "Travma; Sinir Bilim, Uygulamalı Psikoloji, Psikiyatri, Klinik Psikoloji, Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    27 Haziran 2015 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü 4 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    23 Haziran 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" alanında 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    22 Haziran 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini psikoloji alanında yapmış olmak, doktora çalışmalarını sosyal ve/veya sosyal örgütsel psikoloji alanında yapmış olmak, sosyal psikoloji ve kültürlerarası psikoloji konularında özellikle kültürlerarası uyum, çok kültürlülük, yardımlaşma, liderlik konularında uluslararası yayınlar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    21 Haziran 2015 tarihinde Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    12 Haziran 2015 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Doçent unvanını almış olmak ve tercihen doktorasını yurtdışından almış, Çift ve Aile terapisi konusunda uzman olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    10 Haziran 2015 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında uygulamalı çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    5 Haziran 2015 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikoloji, Klinik Psikoloji, Öğrenme-Bilişsel -Biyo-Deneysel Psikoloji" şartıyla 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    5 Haziran 2015 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalı "Sosyal ve Örgütsel Psikoloji alanında doçent ünvanı almış olmak. Örgüt kültürü, kimlik ve performans yönetimi konularında çalışmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    2 Haziran 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç - Doçent - Profesör ilanı vermiş.                                    29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (Türkçe) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç - Doçent - Profesör ilanı vermiş.                                    28 Mayıs 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, UgulamalıPsikoloji, Gelişim Psikolojisi Alanlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 4 Prof., Doç., Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    20 Mayıs 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" olan 1 Prof., "Doktorasını Tıp Bilimlerinde yapmış ve Deneysel Psikoloji alanında Doçentliğini almış olmak" 1 Prof., "Tıp Fakültesi mezunu olup, Psikiyatri alanında uzmanlığını almış olmak" 1 Prof. ve "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" 2 Doç. ilanı vermiş.


                                    11 Mayıs 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" olan 2 Prof., Doç.,Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    15 Nisan 2015 tarihinde 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ve / veya Doçentliğini Psikoloji veya Psikiyatri alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.


                                    14 Nisan 2015 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.


                                    8 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Sosyal Biliş, Sağlık Psikolojisi, İletişim Psikolojisi" olan 1 Doç ilanı vermiş.


                                    31 Mart 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji, PDR" olan 3 Prof, Doç, Yrd.Doç ilanı vermiş.


                                    25 Mart 2015 tarihinde 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ve/veya Doçentliğini Psikoloji veya Psikiyatri alanında yapmış olmak." şartıyla 1 Prof ve "Doktorasını ve/veya Doçentliğini Psikoloji alanında yapmış olmak." şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.


                                    17 Mart 2015 tarihinde Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doktorasını ve Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç-Doç-Prof ilanı vermiş.


                                    13 Mart 2015 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                    13 Mart 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji alanında doçent unvanına sahip olmak, sağlık psikolojisi ve bağımlılık alanında çalışmaları olmak." şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    11 Mart 2015 tarihinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü Yönetim ve Çalışma Psikolojisi anabilim dalı "Lisans ve lisansüstü eğitimlerini ilgili alanda yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    7 Mart 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    4 Mart 2015 tarihinde Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    27 Şubat 2015 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Ana bilim dalında "Klinik psikoloji alanında suç davranışı üzerine doktora çalışması olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ve "Endüstriyel ve örgütsel psikoloji alanında doktora çalışması olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    23 Şubat 2015 tarihinde ODTÜ Psikoloji bölümü Klinik psikoloji alanında 1 doçent ilanı vermiş.


                                    20 Şubat 2015 tarihinde Turgut Özal Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji Bilim alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                                    20 Şubat 2015 tarihinde İzmir Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü "“Çocuk Gelişimi”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, “Okul Öncesi Eğitimi”, “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği”, “Psikolojik Danışma ve Rehberlik” veya “Klinik Psikoloji” alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    16 Şubat 2015 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji ABD'de "Klinik psikolojide uygulamalı araştırmalar yapmış olmak" şartıyla klinik psikolog 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    13 Şubat 2015 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal psikoloji temelli sağlık veya endüstri ve örgüt psikolojisi lisansüstü programlarından mezun olmak ve/veya bu alanlarda araştırma yapmış olmak, nicel araştırma yöntemleri konusunda ders vermiş olmak ve bu yöntemleri temel alan araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doçent ilanı vermiş.


                                    6 Şubat 2015 tarihinde Atatürk Üniversitesi Psikoloji bölümü için 1 Yrd.Doç., psikoloji doktoralılarında başvurabileceği Sosyal Hizmetler bölümü için 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                                    4 Şubat 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji" olan 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


                                    2 Şubat 2015 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof., Doç. veya Yrd.Doç. ilanı vermiş. Şartları "Doktora derecesini Psikoloji alanında yapmış olmak ve bu alanda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak."


                                    23 Ocak 2015 tarihinde Murat Hüdavendigar ÜniversitesiPsikoloji bölümü için 3 Profesör, 3 Doçent ilanı vermiş.


                                    23 Ocak 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü için Profesör ilanı vermiş.


                                    22 Ocak 2015 tarihinde Bülent Ecevit ÜniversitesiYÖNETİM VE ÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ alanında 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Liderlik, örgüt kültürü ve iş-aile çatışması konulan üzerine çalışmaları olmak."                                    16 Ocak 2015 tarihinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 1 Profesör ve 1 Doçent ilanı vermiş. Aranan özellikler "Yüksek lisans ve doktorasını Psikoloji alanında yapmış olmak."


                                    15 Ocak 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 4 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


                                    14 Ocak 2015 tarihinde İpek Üniversitesi 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "- Doktorasını İngilizce eğitim veren bir üniversitede (tercihen yurtdışında) psikoloji alanında yapmış olmak,- Psikoloji üzerine uluslararasıindexlerde taranan en az bir tane yayın yapmış olmak,- Lisans düzeyinde ders vermiş olmak tercih sebebidir.- KPDS/YDS/ÜDS veya muadili yabancı dil sınavlarından 80 puan ve üzeri bir puan almış olmak."                                    12 Ocak 2015 tarihinde Avrasya Üniversitesi 2 Profesör, 2 Doçent ve 3 Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Psikoloji/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık/ Sosyoloji alanlarından birinde doktora yapmış olmak."


                                    11 Ocak 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi 1 Profesör / Doçent / Yrd.Doç. ilanı vermiş. Alanı "Psikoloji."


                                    8 Ocak 2015 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi 3 Profesör/Doçent/Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji", "Sosyal Psikoloji", "Psikolojik Danışma” ve Rehberlik", "Bilişsel Psikoloji" ve "Örgütsel Davranış" Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak."

                                    Comments