iş ilanları‎ > ‎

akademikSon güncelleme tarihi: 25 Haziran 2017


İş ilanı vermek için bana e-posta gönderiniz lütfen: 
enginarik@enginarik.com


Bu sayfada akademik ve akademik olmayan / alana yönelik çeşitli iş ilanlarını bulabilirsiniz.T.C. Resmi Gazete ilanları - Öğretim üyesi ve psikoloji ile ilgili akademik iş ilanları (bunlara başvuru 15 gün içinde yapılması gerektiği için tarihlere dikkat ediniz):


21 Haziran 2017 tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji anabilim dalına 1 Prof. ilanı vermiş. 

20 Haziran 2017 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

15 Haziran 2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik ve/veya araştırma yöntemleri alanında yüksek lisans yapmış olmak. Sosyal ve/veya gelişim psikolojisi alanında doktora derecesine sahip olmak. Niteliksel yöntemlere hakim ve bu konuda uluslararası yayın yapmış olmak" açıklamasıyla 1 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.

15 Haziran 2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji lisans deresine sahip olmak.; bilişsel/deneysel/nöro psikoloji ya da sinirbilim alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak." açıklamasıyla 1 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.


  YÖK Akademik Kadro ilanları:

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ / EDEBİYAT FAKÜLTESİ / PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ / GELİŞİM PSİKOLOJİ ANABİLİM DALI /
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
1
09.06.2017 - 27.06.2017
https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=58714Her zaman Resmi Gazete'deki Çeşitli İlanlar bölümünden de üniversitelerin verdikleri ilanları bulabilirsiniz. Bunlar 15 günlük başvuru süresi olan ilanlardır, basında zaman zaman kişiye özel mi bu ilanlar diye bazı ilanların eleştirildiği oluyor. Resmi Gazete Öğretim üyesi dışındaki öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman vb. kadrolar için YÖK'ün bu sayfasına bakınız. Hepsi orada yer almak zorundadır.Ayrıca psy-l'ye üye olabilirsiniz. PSY-L'ye uye olmak icin "psy-l-subscribe@yahoogroups.com" adresine bir mesaj atmaniz yeterlidir.http://www.psikologlar.org/ websitesini ziyaret edebilirsiniz.Not: İş ilanlarına ulaşmak çok zor oluyor, genelde pek çok üniversite/kurum iş ilanı vermiyor. Ben de bana ulaşanları ve bulabildiklerimi burada listelemeye karar verdim. Üstü çizili ilanların süresi dolmuştur.


Geçmiş öğretim üyesi ilanları:

9 Haziran 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı/Bilim Dalı 1 Prof. ilanı vermiş.


8 Haziran 2017 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD/Programı "Gelişim Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak. Ebeveyn ve ergen ilişkileri alanında çalışmaları olmak." özel şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

8 Haziran 2017 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında uzman olmak" açıklamasıyla 2 Prof/Doç. ilanı vermiş.

27 Mayıs 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji" açıklamasıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


24 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak" açıklamasıyla 2 Prof. ve 2 Doç. ilanı vermiş.


23 Mayıs 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Mayıs 2017 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji" açıklamasıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Mayıs 2017 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Doçent veya Profesör olmak" şartıyla 1 Prof. ve "Klinik Psikoloji alanında Doçent olmak" şartıyla 2 Doç. ilanı vermiş.

9 Mayıs 2017 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Klinik Psikoloji alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 1 Prof,. 1 Doç. ve 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


5 Mayıs 2017 tarihinde Toros Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini psikometri ve sosyal psikoloji almış olmak" şartıyla 1 Doç. ve 1 Prof. ilanı vermiş.


26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Gelişim Psikolojisi alanında almış olmak. Çocuk Psikopatolojisi veya Bilişsel Gelişim alanlarında araştırma ve çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş. 

26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

18 Nisan 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak" 1 Yrd. Doç. ve "Psikoloji alanında doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç. ve 1 Prof. ilanı vermiş.
 
12 Nisan 2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Gelişim Psikolojisi ABD "Türk Solu ve Din İlişkileri üzerine çalışmalar yapmış olmakşartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Klinik Psikoloji ABD "Erken Dönem Uyumsuz Şemalar İlişkilerde Bilişsel Çarpıtmalar ile Evlilik Uyumu İlişkisinin Yordanması konusunda çalışma yapmış olmakşartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümünden Mezun Olmak, Psikometri, Klinik Psikoloji Deneysel Psikoloji Alanlarından Herhangi Birinde Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

12 Nisan 2017 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bilişsel psikoloji alanında bellek ve bellek yanılmaları konusunda çalışmış ve araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 


10 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora çalışmalarını Gelişim Sosyal, Deneysel, veya Endüstri / Örgüt  Psikolojisi alanında  almış olmak" şartıyla 2 Prof. veya Doç. ilanı "Gelişim, Sosyal Deneysel, Endüstri Örgüt Psikolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


5 Nisan 2017 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji veya uygulamalı psikoloji alanında doktora yapmış; toplumsal cinsiyet, bağlanma stilleri, özanlayış konularında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


31 Mart 2017 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji (Sağlık Psikolojisi) alanında 1 Prof. ilanı vermiş.

31 Mart 2017 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı psikoloji alanında deneyimli olmak" ve "kişilik ve psikolojik testler alanında çalışmalar yapmış olmak şartlarıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 


27 Mart 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


21 Mart 2017 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Deneysel Psikoloji ABD "Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümü mezunu olmak, deneysel psikoloji alanında lisansüstü akademik dereceleri bulunmak ve psikofizyoloji alanında deneyimli olmak" açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


20 Mart 2017 tarihinde Işık Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Bölümü mezunu olmak, deneysel psikoloji alanında lisansüstü akademik dereceleri bulunmak ve psikofizyoloji alanında deneyimli olmak" açıklamasıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


17 Mart 2017 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


13 Mart 2017 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


2 Mart 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Klinik psikoloji alanında lisansüstü çalışmaları olmak, araştırma ve uygulama projeleri yapma konusunda deneyim sahibi olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


1 Mart 2017 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel psikolojide çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.


28 Şubat 2017 tarihinde Antalya Akev Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Klinik Psikoloji, Psikiyatri, Ruh Sağlığı ve Hastalıklar, alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 3 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


25 Şubat 2017 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı Sosyal Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak, yurtdışında doktorasını tamamlayanlar için denkliğini almış olmakSosyal Psikoloji alanında ders verme deneyimi olan ve tercihen Siyasi Kimlik ve Politik Psikoloji konularında uzman; yayınları ve yürüttüğü projeler ile yetkinliğini kanıtlamış; iyi derecede İngilizce biliyor olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


18 Şubat 2017 tarihinde İstinye Üniversitesi Psikoloji bölümü 

 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinden doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof.
 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinden doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç.
 • "Psikoloji, Psikiyatri veya benzer alanların herhangi birinde doktora yapmış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

16 Şubat 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


13 Şubat 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü

 • "İşletme alanında lisans, Örgütsel ve Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak; Siyaset Psikolojisi, İstatistik, gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç.,
 • "Felsefe alanında lisans, Bilişsel Bilimler alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak; Bilim Felsefesi, Öğrenme ve Bellek, Duyum ve Algı gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

1 Şubat 2017 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ilanı vermiş.


30 Ocak 2017 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü
 • "Lisansüstü eğitimini Liderlik ve Örgütsel Davranış alanlarında tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç.
 • "Doktora unvanını Sosyal Psikoloji alanından almış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji
 • "Uygulamalı Psikoloji bilim alanında doçentliğini almış olmak. Klinik psikoloji alanında ve obsesif kompulsifbozukluk ile ilgili çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof.,
 • "Fiziksel hastalıkları olan bireylerin yaşadıkları psikolojik sıkıntılar ve travma sonrası gelişim düzeyleri ile ilişkili faktörler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof.,
 • "Klinik Psikoloji bilim alanında doçentliğini almış olmak. Psikopatolojilerde üstbiliş konularında yayınları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü
 • "Doktorasını "Psikoloji" Anabilim Dalında (Klinik Psikoloji Bilim Dalı) yapmış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç.
 • "Doktorasını "Psikoloji" Anabilim Dalında (Sosyal Psikoloji Bilim Dalı) yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

28 Ocak 2017 tarihinde Uludağ Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji "Yeme Bozukluğu Alanında Çalışma Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


27 Ocak 2017 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Pskiyatri alanında Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş. 

18 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


13 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof, 3 Doç ve 3 Yrd. Doç ilanı vermiş. 

10 Ocak 2017 tarihinde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.

10 Ocak 2017 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora çalışmasını Endüstri/Örgüt Psikolojisi alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak. Fakültemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” modelini uygulamayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

6 Ocak 2017 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD "Gelişim Psikolojisi veya Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dallarından birisinde Doktora yapmış, çocuk cinsel istismarını önlemeye yönelik psikoeğitim çalışmaları yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Ocak 2017 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Prof. Dr./Doç. Dr./Yrd. Doç. Dr. ilanı vermiş.

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Deneysel Psikoloji veya Nörofizyoloji" şartıyla 1 Prof
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" şartıyla 1 Doç
"Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

29 Aralık 2016 tarihinde Muş Alpaslan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD  1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

28 Aralık 2016 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Alanında Doçent veya Profesör olmak" şartıyla 2 Prof/Doç ilanı vermiş.

28 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Prof, 1 Doç, 2 Yrd. Doç ilanı vermiş.

27 Aralık 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentlik ya da Doktorasını ilgili alanında tamamlamış olmak ve yüksek lisans tezi yönetmiş olmak" şartıyla 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.

27 Aralık 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ilgili alanında tamamlamış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

26 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD "Doçentliğini Din Psikolojisi Anabilim Dalında almış olmak, alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "
Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7/3. Maddesindeki şartları taşımak" şartıyla Prof / Doç / Yrd.Doç. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümü Prof / Doç / Yrd.Doç. ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ABD 1 Prof ilanı vermiş.

20 Aralık 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ABD "Psikoloji Veya Psikiyatri Alanında Doktorasını Yapmış Olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

19 Aralık 2016 tarihinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

13 Aralık 2016 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi Psikoloji bölümü "* Öğrenme Psikolojisi konusunda doktora yapmış olmak. * Örgütsel Psikoloji, Çalışan Sağlığı, Çalışan Motivasyonu alanlarında araştırmalar yapmış olmak, Örgütsel Davranış ve İnsan Kaynakları konularında dersler vermiş olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


8 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Bilişsel Psikoloji, Sosyal Psikoloji" alanında 3 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Doç. ve 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü  "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


7 Aralık 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü Gelişim Psikoloji/Klinik Psikoloji/Sosyal Psikoloji gelişim için "Gelişim Psikoloji, Dil Psikoloji, Aile Psikoloji" klinik için "Kişilik Psikoloji, Sağlık Psikoloji" sosyal için "Kişilerarası İletişim, Örgütsel Davranış, Politik Psikoloji, Trafik Psikolojisi" açıklamalarıyla 2 öğretim üyesi ilanı vermiş. 

2 Aralık 2016 tarihinde Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli Bilimler ve bağımlılık konularında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


29 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı doktora mezunu olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş. 

29 Kasım 2016 tarihinde Selçuk Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı doktora mezunu olmak." 1 Yrd. Doç. ilanı ve "Örgüt Psikolojisi alanında doktora mezunu olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

23 Kasım 2016 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji ana bilim dalı "Öğrenme, istatistik, araştırma teknikleri ve psikometri alanlarında araştırma ve yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

18 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel, Gelişim veya Sosyal Psikoloji alanında doktora yapmış olmak. YÖK tarafından kabul edilen sınavlardan birinden, İngilizce dilinde en az 80 puan almış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

18 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikolojisi alanında doktora çalışmaları yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

11 Kasım 2016 tarihinde Gazi Üniversitesi Psikoloji bölümü Sağlık Psikolojisi ana bilim dalı "Alkol bağımlılığı konusunda çalışmış olmak ve bu konuda yayınları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

3 Kasım 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

3 Kasım 2016 tarihinde Muş Alpaslan Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "Alanında doktora yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


27 Ekim 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "- Uzmanlık alanının Klinik/ Sağlık Psikolojisi olması ve özellikle bu konularda uygulamalı çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak. Klinik/Sağlık Psikolojisi alanındadersler vermiş olmak ve verebilmek.

- Konusunda saygın dergilerde yayınlarının bulunuyor olması" şartlarıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 


25 Ekim 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Alanında Doktora Mezunu olup, Klinik Psikoloji Alanında Deneyim Sahibi olmak" şartıyla 2 Prof ve 2 Doç ilanı vermiş.

24 Ekim 2016 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji alanlarında" 1 Prof, 1 Doç, 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

14 Ekim 2016 tarihinde Bingöl Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi anabilim dalı "Eğitim Programları ve Öğretim alanında doktora yapmış olup Çevrimiçi İşbirlikçi öğrenme alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

7 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.

30 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji bölümü "Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.

7 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü lgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül 2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve Gelişim Psikolojisi alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Gelişim psikolojisi ve gelişimsel psikopatoloji konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak.
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül 2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisans, Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Araştırma yöntemleri, deneysel tasarım, istatistik, sosyal psikoloji ve benlik psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak.
3- Beşeri değerler konusunda ulusal ve uluslararası yayınları olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
4. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak
5. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
    "1. Psikoloji alanında lisans, Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak,
2. Klinik psikoloji, psikopatoloji, psikolojik testler ve sağlık psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak. 
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Psikoloji alanında lisans, Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans ve Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak,
2. Sosyal psikoloji, istatistik, gelişim psikolojisi konularında ders verme deneyimi olmak, bu dersleri verebilecek durumda olmak ve bu konularda araştırma yapabilecek uzmanlığa sahip olmak,
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak.
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü
"1. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Deneysel Psikoloji, Bilişsel Bilimler veya Klinik Psikoloji alanlarından almış olmak
2. Ulusal ve uluslararası düzeylerde akademik araştırma yapabilmek ve araştırmalarından nitelikli yayın üretebilmek
3. Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. Maddesinin 7. fıkrasında yer alan yabancı dil ile ilgili şartları sağlamak
4. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamış olmak," özelliklerinde 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

6 Eylül2016 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikolojisi alanında uzman   olmak." 1 Prof. "Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında uzman olmak" şartıyla 1 Prof. "Doktora derecesini Klinik Psikoloji alanında almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. "Doktora derecesini Bilişsel Psikoloji alanında almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.
1 Eylül 2016 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü "Online terapi, terapide çoğulcu yaklaşım ve ergen psikolojisi konularında çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. 

  1 Eylül 2016 tarihinde Okan Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Psikiyatri" alanında 1 öğretim üyesi ilanı vermiş.


  26 Ağustos 2016 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Deneysel Psikoloji alanında almış olmak" ve "Nöropsikoloji ve Nöropsikolojik testler alanında uzmanlaşmış olmak" şartlarıyla 1 Doç ilanı vermiş.

  23 Ağustos 2016 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  22 Ağustos 2016 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Gelişim Psikolojisi veya Deneysel Psikoloji" alanında 1 Prof, 1 Doç, 2 Yrd. Doç ilanı vermiş.

  16 Ağustos 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 2 Prof, Doç ilanı vermiş.

  15 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmakşartıyla 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  15 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi  Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda doktorasını veya Doçentliğini almış olmakşartıyla 1 Prof, 1 Doç, 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


  11 Ağustos 2016 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans ve lisansüstü eğitimlerinin psikoloji alanından olması gerekmektedir" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

  9 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

  3 Ağustos 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 1 Prof. ilanı vermiş.

  28 Temmuz 2016 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ilanı vermiş. 

  27 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi "Adayların Psikoloji Lisans derecesine sahip olması, master ve doktora derecesini Örgüt ve Endüstri Psikolojisi alanında tamamlamış olması, nicel araştırma, istatistik teknikleri ve SPSS bilgisine ileri düzeyde hakim olması, endüstri ve örgüt psikolojisi alanında SSCI ya da alan indeksli, hakemli dergilerde yayımlanmış araştırmaları olması gerekmektedir." 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  11 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.

  11 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Doç ilanı vermiş.


  1 Temmuz 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya doçentliği psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Prof./Doç, "Doktora veya doçentliği klinik psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Prof./Doç, "Doktorasını klinik psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 2 Yrd.Doç ve "Doktorasını psikoloji alanında yapmış olmak şartıyla" 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  29 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof. / 3 Doç. / 3 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  29 Haziran 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp Fakültesi mezunu olup, Yurtdışında Nörobilim Doktorası yapmış ve Erişkin Psikiyatri alanında Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

  28 Haziran 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 2 Prof. ilanı vermiş.

  28 Haziran 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü Psikoloji alanında 2 Doç. ilanı vermiş.

  25 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini "Çocuk Psikiyatrisi" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


  22 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç ilanı vermiş.

  22 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü (İngilizce) "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  21 Haziran 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, PDR" alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  18 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal, Klinik, Deneysel, Gelişim Psikolojisi alanlarında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

  18 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal, Klinik, Deneysel, Gelişim Psikolojisi alanlarında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

  17 Haziran 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Aile Psikolojisi, Gelişim Psikolojisi, Kişilik Psikolojisi, Sağlık Psikolojisi" açıklamasıyla 1 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.


   12 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji bilim alanında doçent unvanını almış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

   12 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji bölümü "İş ve Örgüt Psikolojisi bilim alanında doçent unvanını almış olmak. İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

   7 Haziran 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji/ Deneysel Psikoloji" alanında 3 Prof. Dr./Doç. Dr./Yrd.Doç. Dr. ilanı vermiş.


   29 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini "Çocuk Psikiyatrisi" Anabilim Dalında yapmış olmak" 1 Doç. ilanı vermiş.

   29 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.   25 Mayıs 2016 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans derecesini psikoloji alanında, yüksek lisans ve doktora derecesini deneysel/bilişsel psikoloji alanında tamamlamış olmak, deneysel/bilişsel psikoloji alanında doçentlik derecesine sahip olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

   25 Mayıs 2016 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans ve yüksek lisans derecesini psikoloji alanında, doktora derecesini deneysel/bilişsel psikoloji alanında tamamlamış olmak ve bu alanda uluslararası yayın yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.      20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikiyatri alanında profesör unvanına sahip olmak. Klinik psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

       20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Klinik Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak, alanında en az beş yıl deneyim sahibi olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

        20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Gelişim psikolojisi alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

         20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Klinik Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak, çocuk ve aile araştırmaları konusunda deneyimli olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

          20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve Bilişsel Psikoloji veya Deneysel Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

           20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak; Gelişim psikolojisi alanında çalışmaları ve deneyimi bulunma" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

            20 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak; Gelişim psikolojisi alanında çalışmaları ve deneyimi bulunmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş. 

             18 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji ana bilim dalı "Sağlık Psikolojisi, Sağlıkla İlintili Yaşam Kalitesi ve Kronik HastalıktaStigmatizasyon alanında çalışmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


               18 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "Uluslararası Göç, Adaptasyon ve Kültürlerarası Psikoloji alanında çalışmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                11 Mayıs 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora derecesini Gelişim Psikolojisi alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, gelişim psikolojisi alanında okul öncesi çocuklarla ilgili çalışmaları olmak. Üniversitemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” eğitim-öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 

                11 Mayıs 2016 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora derecesini Klinik Psikoloji alanında yapmış olmak, bu alanda uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak, klinik psikoloji alanında depresyon ve olumsuz yaşam olayları ile ilgili çalışmaları olmak. Üniversitemizde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” eğitim-öğretim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı kabul etmek" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                 11 Mayıs 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı 1 Prof. ilanı vermiş.

                  11 Mayıs 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü Gelişim Psikolojisi ana bilim dalı Psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                   24 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanlarının birinden almış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                   22 Nisan 2016 tarihinde Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Psikoloji ABD Bilişsel ve Biyolojik Psikoloji veya Bilişsel Nörobilim alanlarında almış olmak. Çalışma Belleği ve Sinir Uyarım alanlarında araştırma ve yayınlar yapmış, tercihen yurt dışında akademik iş tecrübesine sahip olmak​" şartıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                   19 Nisan 2016 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uzmanlık alanının ve yaptığı yayınların Sosyal Psikoloji; GuruplarArası İlişkiler; Sosyal Kimlik Kuramı ve Göç Psikolojisi konularında olması" şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.

                   19 Nisan 2016 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji ve/veya Uygulamalı Psikoloji alanında uzmanlaşmış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş. 


                   16 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji bölümü "İyi derecede İngilizce biliyor olmak. Sosyal, Gelişim, Bilişsel/Deneysel Psikoloji alanlarında doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç ve 1 Doç. ilanı vermiş.

                   11 Nisan 2016 tarihinde Murat Hüdavendigar Üniversitesi Psikoloji bölümü 2 Prof ve 2 Doç ilanı vermiş.


                   30 Mart 2016 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji ve/veya Uygulamalı Psikoloji alanında uzmanlaşmış olmak" şartıyla 1 Y.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş.


                   16 Mart 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp Fakültesi mezunu olup, Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında ihtisasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                   16 Mart 2016 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                   13 Mart 2016 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikiyatri alanlarının birinde uzmanlaşmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                   5 Mart 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını Psikoloji alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof/Doç/Y.Doç ilanı vermiş.


                   19 Şubat 2016 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Psikometri ana bilim dalı "Psikometri anabilim dalında doktorası olmak, örtük sınıf analizi ve ölçme eşdeğerliği alanlarında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                   18 Şubat 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji alanında doktora veya doçentlik derecesine sahip olmak. İngilizce Yeterliliği bulunmak" şartıyla 2 öğretim üyesi ilanı vermiş.


                   18 Şubat 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Tıp alanında Lisans ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındauzmanlığını yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı "Psikoloji alanında doktora mezunu olmak" şartıyla 3 Yrd.Doç./Doç./Prof. ilanı vermiş.

                   18 Şubat 2016 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji Ana Bilim Dalında Doktora yapmış olması ve ya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 2 Prof., 2 Doç., 1 Yrd. Doç, "Mentörlük alanında doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                   16 Şubat 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikolojik Danışma ve Rehberlik" alanında 1 öğretim üyesi ilanı vermiş.

                   15 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Doç/Prof Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Y.Doç/Doç/Prof ilanı vermiş.

                    10 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                    4 Şubat 2016 tarihinde Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalı'nda yapmış olmak" şartıyla 1 Prof, "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalı'nda yapmış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç ilanı vermiş.

                     4 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.

                      2 Şubat 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları" şartıyla 1 Prof, "Psikoloji, Psikiyatri" şartıyla 2 Prof/Doç/Y.Doç ilanı vermiş. 


                      28 Ocak 2016 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Algı ve/veya dikkat mekanizmaları üzerine en az 5 yıl ders verme ve interdisipliner olarak araştırma yapma tecrübesine sahip olmak, bilişsel sinirbilim ve psikoloji konularına hakim olmak, algı, dikkat, ve doğal sahne istatistikleri konusunda bilimsel yayınları bulunmak ve bilişsel bilim doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                       22 Ocak 2016 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Psikoloji ana bilim dalı 1 Prof, Deneysel Psikoloji ana bilim dalı 1 Doç ilanı vermiş.

                        21 Ocak 2016 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans ve doktora mezunu olmak" şartıyla 3 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.

                        20 Ocak 2016 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Klinik Psikoloji" alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç ilanı vermiş.


                        19 Ocak 2016 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ve 1 Doç ilanı vermiş.


                        14 Ocak 2016 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü "- Psikiyatri alanında doçent unvanına sahip olmak. - Psikiyatri alanında çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                        13 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji (%30 İngilizce) bölümü "Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 7/3. Maddesindeki şartları taşımak" şartıyla Prof., Doç. ilanı vermiş.

                         12 Ocak 2016 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık-Rehberlik, Psikiyatri" alanında 2 Prof., Doç, Yrd.Doç ilanı vermiş.


                         5 Ocak 2016 tarihinde Uludağ Üniversitesi Deneysel Psikoloji Ana Dalı 1 Doç. ilanı vermiş.


                         3 Ocak 2016 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü (Sosyal Psikoloji) Örgütsel Davranış alanında 1 Doç, Gelişim Psikolojisi/Klinik Psikoloji/Öğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji/Sosyal Psikoloji alanında 1 Prof/Doç/Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                          2 Ocak 2016 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bağışlama ve yakın ilişkiler üzerine çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                            31 Aralık 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal psikoloji ana bilim dalı "Mesleklere karşı tutumların ölçülmesi üzerine çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç; Gelişim psikolojisi ana bilim dalı "İlgili alanda çalışmaları olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                             30 Aralık 2015 tarihinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Nöropsikoloji alanında çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.

                              30 Aralık 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Çocuk, ergen ve yetişkinlerde mizaç, mizacın psikopatoloji üzerine etkisi konularında çalışmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                               28 Aralık 2015 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi Psikoloji bölümü "Engellilerin eğitsel ve sosyal gelişimi ile Öğrenme güçlüğü alanlarında çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                               25 Aralık 2015 tarihinde Ankara Üniversitesi Deneysel Psikoloji ABD 1 Prof., Sosyal Psikoloji ABD 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                23 Aralık 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak. Sinirbilimleri ve Deneysel Epilepsi konuları üzerinde çalışmalar yapmış olmak.' şartıyla 1 Prof., 'Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak' şartıyla 1 Prof.., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi Mezunu olmak' şartıyla 1 Doç., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Nöroloji Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi mezunu olmak. Nöroloji Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak' şartıyla 1 Doç., 'Tıp Fakültesi mezunu olmak, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimi mezunu olmak. Erişkin Psikiyatri Bilim Alanında Doçentliğini almış olmak' şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

                                 23 Aralık 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü 'Psikoloji Alanında uzmanlaşmış olmak' şartıyla 2 Prof./Doç. ilanı vermiş.


                                  14 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd./Doç./Prof. ilanı; Psikoloji bölümü de "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" 2 Yrd./Doç./Prof. ilanı vermiş.


                                  7 Aralık 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji veya Klinik Psikoloji Alanında doktora derecesine sahip olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                  3 Aralık 2015 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalı "Psikoloji anabilim dalında doktora yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                  30 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Yüksek lisansını Uygulamalı Psikoloji alanında yapmış olmak ve İleri Nörolojik Bilimleri alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.
                                   18 Kasım 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uygulamalı psikoloji" alanında 1 Doç. ilanı vermiş.

                                  17 Kasım 2015 tarihinde Işık Üniversitesi Psikoloji bölümü "Ruh sağlığı ve gelişimsel bozukluklar araştırma eğitiminde ve halk sağlığı eğitiminde deneyimli ve yeme bozukluğu, ağrı ve genetik konusunda çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.                                  12 Kasım 2015 tarihinde Acıbadem Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Sosyal psikoloji alanında doktora yapmış olmak, pozitif psikoloji ve kadın psikolojisi yan dallarında eğitim ve araştırma yapmış olmak şartıyla bir Prof. ilanı vermiş.  


                                  9 Kasım 215 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü "İnsan gelişimi ve aile çalışmaları alanında doktora derecesini almak ve ortak ebeveynlik ve boşanmış çiftlerle ilgili konularda araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                  28 Ekim 2015 tarihinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1 Prof. / Doç. / Yrd. Doç. ilanı vermiş. 


                                  25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Doktorasını "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                   23 Ekim 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Doktorasını Bilişsel Bilimler anabilim dalında yapmış olmak. Çocuklarda bellek gelişimi üzerine çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    19 Ekim 2015 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü "Mobil telefon ve teknoloji bağımlılığı konularında çalışma yapmış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    28 Eylül 2015 tarihinde ODTÜ Psikoloji bölümü sosyal psikoloji alanında 1 Doç ilanı vermiş.


                                    22 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü deneysel psikoloji alanında 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    19 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümü Deneysel Psikoloji ana bilim dalı "Doçentliğini Deneysel Psikoloji Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    11 Eylül 2015 tarihinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji bölümü "Bilişsel Çelişki, Manevi Bakım ve Danışmanlık konularında çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    9 Eylül 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü Sosyal Psikoloji ana bilim dalı "trafik psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Prof. "sosyal psikoloji alanında çalışmaları olmak" şartıyla 2 Doç ilanı vermiş.


                                    4 Eylül 2015 tarihinde Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümü Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalına 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    4 Eylül 2015 tarihinde Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç./Doç./Prof. ilanı vermiş.


                                    28 Ağustos 2015 tarihinde Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Uzmanlığını çift ve aile terapileri konusunda yapmış olan, bu alanda yüksek lisans dersleri verme ve yüksek lisans tezi yönetme deneyimi bulunan bir yardımcı doçent istihdam edilecektir. Kalitatif araştırma yöntemlerinde yetkinlik tercih sebebidir" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                    28 Ağustos 2015 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikoloji alanında doçentliğini almış olmak ve Olumlu Sosyal Gelişim alanında çalışmalar yapmış  olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    25 Ağustos 2015 tarihinde Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında Doktora derecesine sahip olmak; SSCI tarafından taranan dergilerde basılmış alanı ile ilgili makaleleri olması, Stres Yönetimi, Kriz ve Kriz Yönetimi, Travma Psikolojisi gibi dersleri İngilizce yürütebilecek olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.

                                    21 Ağustos 2015 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    20 Ağustos 2015 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü "Deneysel Psikoloji veya psikometri alanında uzman olmak" şartıyla 1 Prof. veya Doç. ilanı vermiş.


                                    19 Ağustos 2015 tarihinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "Lisans derecesini Psikoloji alanında, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Psikoloji, Klinik Psikoloji ya da Sosyal Psikoloji alanlarında tamamlamış olmak" şartıyla 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    19 Ağustos 2015 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli Bilimler alanında deneyimli olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl Psikoloji alanında ders vermiş olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    14 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "Adli bilimler alanında doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç., Doç., Prof. ilanı vermiş. (aynı ilan 18 Ağustos 2015 tarihinde de çıkmış.)


                                    14 Ağustos 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü bölümü "Psikoloji bölümünde ya da alanında doktorasını yapmış olmak veya doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç., Doç., Prof. ilanı vermiş. (aynı ilan 18 Ağustos 2015 tarihinde de çıkmış.)


                                    13 Ağustos 2015 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Birimi/Ana Bilim Dalı/Programı "Sosyal Politika bilim alanında doçentliğini almış olmak. Sosyal girişimcilik alanında çalışmaları olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    8 Ağustos 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" şartıyla 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    8 Ağustos 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü "Erken çocukluk dönemi, Okul Dönemi veya Adölesan Dönemde Gelişim, Özel Eğitim veya Çocuk Psikolojisi konularından birisinde doktora yapmış olmak ve/veya çalışmaları bulunmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    28 Temmuz 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Psikiyatri" olan 2 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    24 Temmuz 2015 tarihinde Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık/ Sosyoloji alanlarından birinde doktora yapmış veya bu alanda eserler vermiş olmak" şartıyla 2 Prof., 2 Doç., 3 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    22 Temmuz 2015 tarihinde İzmir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji alanında lisans mezunu olmak. Sosyal Psikoloji alanında doktora derecesine sahip olmak." şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    22 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi "Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında Doktorasını yapmış olmak ya da doçentliğini almış olmak." şartıyla 4 Yrd.Doç, Doç., Prof. ilanı vermiş.


                                    15 Temmuz 2015 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Psikoloji bölümü sosyal psikoloji alanında 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    7 Temmuz 2015 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş. 


                                    7 Temmuz 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    6 Temmuz 2015 tarihinde Trakya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü/birimi "Psikoloji alanında doktora yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç ve Yönetim ve Çalışma Psikolojisi bölümü/birimi 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    2 Temmuz 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji, Eğitim Psikolojisi, Gelişim Psikoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 1 Prof. "Travma; Sinir Bilim, Uygulamalı Psikoloji, Psikiyatri, Klinik Psikoloji, Alanında Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    27 Haziran 2015 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümü 4 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    23 Haziran 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" alanında 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    22 Haziran 2015 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümü "Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini psikoloji alanında yapmış olmak, doktora çalışmalarını sosyal ve/veya sosyal örgütsel psikoloji alanında yapmış olmak, sosyal psikoloji ve kültürlerarası psikoloji konularında özellikle kültürlerarası uyum, çok kültürlülük, yardımlaşma, liderlik konularında uluslararası yayınlar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    21 Haziran 2015 tarihinde Arel Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji" Anabilim Dalında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    12 Haziran 2015 tarihinde Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik Psikoloji alanında Doçent unvanını almış olmak ve tercihen doktorasını yurtdışından almış, Çift ve Aile terapisi konusunda uzman olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    10 Haziran 2015 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal Psikoloji alanında uygulamalı çalışmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    5 Haziran 2015 tarihinde Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü "Gelişim Psikoloji, Klinik Psikoloji, Öğrenme-Bilişsel -Biyo-Deneysel Psikoloji" şartıyla 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.

                                    5 Haziran 2015 tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji ana bilim dalı "Sosyal ve Örgütsel Psikoloji alanında doçent ünvanı almış olmak. Örgüt kültürü, kimlik ve performans yönetimi konularında çalışmış olmak." şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.


                                    2 Haziran 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" 1 Prof., Doç, Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 1 Yrd. Doç - Doçent - Profesör ilanı vermiş.                                    29 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji (Türkçe) bölümü "İlgili alanda Doktorasını veya Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd. Doç - Doçent - Profesör ilanı vermiş.                                    28 Mayıs 2015 tarihinde Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü "Psikoloji, Klinik Psikoloji, UgulamalıPsikoloji, Gelişim Psikolojisi Alanlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Yapmış Olmak" şartıyla 4 Prof., Doç., Yrd. Doç. ilanı vermiş.


                                    20 Mayıs 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" olan 1 Prof., "Doktorasını Tıp Bilimlerinde yapmış ve Deneysel Psikoloji alanında Doçentliğini almış olmak" 1 Prof., "Tıp Fakültesi mezunu olup, Psikiyatri alanında uzmanlığını almış olmak" 1 Prof. ve "Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında uzmanlığını almış olmak" 2 Doç. ilanı vermiş.


                                    11 Mayıs 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik" olan 2 Prof., Doç.,Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    15 Nisan 2015 tarihinde 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ve / veya Doçentliğini Psikoloji veya Psikiyatri alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof ilanı vermiş.


                                    14 Nisan 2015 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof ilanı vermiş.


                                    8 Nisan 2015 tarihinde İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Sosyal Biliş, Sağlık Psikolojisi, İletişim Psikolojisi" olan 1 Doç ilanı vermiş.


                                    31 Mart 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji, PDR" olan 3 Prof, Doç, Yrd.Doç ilanı vermiş.


                                    25 Mart 2015 tarihinde 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doktorasını ve/veya Doçentliğini Psikoloji veya Psikiyatri alanında yapmış olmak." şartıyla 1 Prof ve "Doktorasını ve/veya Doçentliğini Psikoloji alanında yapmış olmak." şartıyla 1 Doç ilanı vermiş.


                                    17 Mart 2015 tarihinde Gelişim Üniversitesi Psikoloji bölümü "İlgili alanda Doktorasını ve Doçentliğini almış olmak" şartıyla 2 Yrd.Doç-Doç-Prof ilanı vermiş.


                                    13 Mart 2015 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.

                                    13 Mart 2015 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü "Klinik psikoloji alanında doçent unvanına sahip olmak, sağlık psikolojisi ve bağımlılık alanında çalışmaları olmak." şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    11 Mart 2015 tarihinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü Yönetim ve Çalışma Psikolojisi anabilim dalı "Lisans ve lisansüstü eğitimlerini ilgili alanda yapmış olmak." şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    7 Mart 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümü "Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında Doktorasını tamamlamış olmak" şartıyla 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    4 Mart 2015 tarihinde Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümü 1 Prof. ve 1 Doç. ilanı vermiş.


                                    27 Şubat 2015 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Ana bilim dalında "Klinik psikoloji alanında suç davranışı üzerine doktora çalışması olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ve "Endüstriyel ve örgütsel psikoloji alanında doktora çalışması olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    23 Şubat 2015 tarihinde ODTÜ Psikoloji bölümü Klinik psikoloji alanında 1 doçent ilanı vermiş.


                                    20 Şubat 2015 tarihinde Turgut Özal Üniversitesi Psikoloji bölümü "Doçentliğini Psikoloji Bilim alanında yapmış olmak" şartıyla 1 Prof. ilanı vermiş.

                                    20 Şubat 2015 tarihinde İzmir Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü "“Çocuk Gelişimi”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, “Okul Öncesi Eğitimi”, “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği”, “Psikolojik Danışma ve Rehberlik” veya “Klinik Psikoloji” alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak" şartıyla 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    16 Şubat 2015 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji bölümü Klinik Psikoloji ABD'de "Klinik psikolojide uygulamalı araştırmalar yapmış olmak" şartıyla klinik psikolog 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş.


                                    13 Şubat 2015 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Psikoloji bölümü "Sosyal psikoloji temelli sağlık veya endüstri ve örgüt psikolojisi lisansüstü programlarından mezun olmak ve/veya bu alanlarda araştırma yapmış olmak, nicel araştırma yöntemleri konusunda ders vermiş olmak ve bu yöntemleri temel alan araştırmalar yapmış olmak" şartıyla 1 Doçent ilanı vermiş.


                                    6 Şubat 2015 tarihinde Atatürk Üniversitesi Psikoloji bölümü için 1 Yrd.Doç., psikoloji doktoralılarında başvurabileceği Sosyal Hizmetler bölümü için 1 Yrd.Doç ilanı vermiş.


                                    4 Şubat 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümü alanı "Psikoloji, Klinik Psikoloji" olan 3 Prof./Doç./Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


                                    2 Şubat 2015 tarihinde MEF Üniversitesi Psikoloji bölümü 3 Prof., Doç. veya Yrd.Doç. ilanı vermiş. Şartları "Doktora derecesini Psikoloji alanında yapmış olmak ve bu alanda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak."


                                    23 Ocak 2015 tarihinde Murat Hüdavendigar ÜniversitesiPsikoloji bölümü için 3 Profesör, 3 Doçent ilanı vermiş.


                                    23 Ocak 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Psikoloji bölümü için Profesör ilanı vermiş.


                                    22 Ocak 2015 tarihinde Bülent Ecevit ÜniversitesiYÖNETİM VE ÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ alanında 1 Yrd. Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Liderlik, örgüt kültürü ve iş-aile çatışması konulan üzerine çalışmaları olmak."                                    16 Ocak 2015 tarihinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 1 Profesör ve 1 Doçent ilanı vermiş. Aranan özellikler "Yüksek lisans ve doktorasını Psikoloji alanında yapmış olmak."


                                    15 Ocak 2015 tarihinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 4 Yrd.Doç. ilanı vermiş. 


                                    14 Ocak 2015 tarihinde İpek Üniversitesi 1 Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "- Doktorasını İngilizce eğitim veren bir üniversitede (tercihen yurtdışında) psikoloji alanında yapmış olmak,- Psikoloji üzerine uluslararasıindexlerde taranan en az bir tane yayın yapmış olmak,- Lisans düzeyinde ders vermiş olmak tercih sebebidir.- KPDS/YDS/ÜDS veya muadili yabancı dil sınavlarından 80 puan ve üzeri bir puan almış olmak."                                    12 Ocak 2015 tarihinde Avrasya Üniversitesi 2 Profesör, 2 Doçent ve 3 Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Psikoloji/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık/ Sosyoloji alanlarından birinde doktora yapmış olmak."


                                    11 Ocak 2015 tarihinde Beykent Üniversitesi 1 Profesör / Doçent / Yrd.Doç. ilanı vermiş. Alanı "Psikoloji."


                                    8 Ocak 2015 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi 3 Profesör/Doçent/Yrd.Doç. ilanı vermiş. Aranan özellikler "Doktora veya Doçentliğini "Klinik Psikoloji", "Sosyal Psikoloji", "Psikolojik Danışma” ve Rehberlik", "Bilişsel Psikoloji" ve "Örgütsel Davranış" Anabilim Dallarından birinde yapmış olmak."

                                    Comments